Zrozum łysienie i jak możesz je odwrócićAutor: Jim McDonald

Nie ma magicznego eliksiru, który natychmiast przywróci ci pełny plon gęstych, bujnych włosów. Ale jeśli spojrzymy na to, jak ostatnio ewoluowały postępy w leczeniu wypadania włosów, być może nie jesteśmy daleko od tego.

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, z których najczęstszym jest łysienie wzorcowe, które dotyka ponad 40% męskiej populacji. Kobiety również cierpią z powodu wypadania włosów, chociaż przyczyny mogą być zupełnie inne niż u mężczyzn. Łysienie może być dość poniżającym stanem dla milionów mężczyzn i kobiet i może prowadzić do problemów psychologicznych i poczucia bezwartościowości. Jednak odkrycia naukowe ostatnich lat sprawiły, że leczenie łysienia stało się bardziej skuteczne i podobnie jak w przypadku wszystkich schorzeń, jeśli podejmiesz działania na problem, gdy jest w powijakach, masz większą szansę na zminimalizowanie skutków, a nawet odwrócenie warunek.

Przyczyny wypadania włosów są liczne i zróżnicowane. Genetyczne „łysienie wzorcowe” jest najpowszechniejsze, ale istnieją inne bardzo częste przyczyny, takie jak brak równowagi hormonalnej, choroba, zła dieta, zła higiena, nadużywanie narkotyków i stres. To tylko podstawowe problemy, które przyczyniają się do wypadania włosów. Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób włosy przestają się rozmnażać, należy przyjrzeć się temu, jak faktycznie rosną włosy.

Włosy rosną w 3 etapach. W pierwszym etapie (anagen) powstaje nowy włos i jest to etap, w którym następuje największy wzrost. Następnie, na etapie katagenu (regresji), włosy przestały rosnąć, ale jeszcze nie wypadły. W końcowej fazie (Telogen) włosy odpoczywają i ostatecznie wypadają, a nowe zaczynają rosnąć. W łysieniu wzorcowym DHT (dihydrotestosteron) miniaturyzuje mieszki włosowe poprzez skrócenie etapu anagenowego (wzrostu), a jednocześnie może wydłużyć etap telogenowy (spoczynkowy). Zwykle jest to proces stopniowy, a efektem końcowym jest wzrost liczby krótkich, cienkich włosków, które są ledwo widoczne nad skórą głowy.

Jest nadzieja, ponieważ podczas wzrostu włosów można zastosować różne zabiegi, aby ponownie zrównoważyć/zablokować DHT i ponownie promować zdrowszy wzrost włosów. Nie ma jednej metody leczenia wypadania włosów, która działa dla wszystkich. W rzeczywistości byłoby to dość niesamowite, gdyby ktoś zastosował pojedynczy zabieg na łysienie, który całkowicie rozwiązał ich problem. Najlepsza kuracja przeciw wypadaniu włosów to tak naprawdę połączenie najbardziej znanych produktów w sposób dostosowany do indywidualnych okoliczności.

Ogólnie rzecz biorąc, najskuteczniejszym sposobem zapobiegania/odwracania wypadania włosów jest połączenie 3 lub 4 produktów:

1) Inhibitory DHT – hamują negatywne skutki DHT 2) Stymulatory wzrostu – sztucznie stymulują wzrost mieszków włosowych 3) Witaminy do włosów – produkty te faktycznie dostarczają wszystkich witamin i minerałów o udowodnionym klinicznie działaniu, które są potrzebne do pełnego wzrostu włosów i najgrubsze 4) Hair and Scalp Cleaners – produkty te zapewniają odpowiednią higienę i odżywienie włosów i skóry głowy.

We wszystkich przypadkach najskuteczniejsze leczenie wypadania włosów będzie obejmowało połączenie powyższych opcji. Dzieje się tak dlatego, że nie ma jednego rozwiązania, które usuwa przyczynę i skutki łysienia u wszystkich.


Biografia autora
Napisane przez Jima McDonalda, współautora http://www.hairloss-baldness.info, strony informacyjnej na temat łysienia i dostępnych metod leczenia.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Zrozum #łysienie #jak #możesz #odwrócić

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *