Ziołowa pielęgnacja skóryAutor: Ellen Biddle

Pielęgnacja skóry nie jest tematem ostatnich czasów; tak jest w praktyce od czasów starożytnych, kiedy ziołowa pielęgnacja skóry była chyba jedynym sposobem dbania o skórę. Jednak pielęgnacja skóry zmieniła się w dużym stopniu. Ziołowe procedury pielęgnacji skóry zostały zastąpione syntetycznymi/chemicznymi procedurami pielęgnacji skóry. Ziołowe receptury pielęgnacji skóry, które kiedyś były powszechne, dziś nie są tak popularne (a nawet nieznane dużej populacji). To przejście od ziołowej pielęgnacji skóry do syntetycznej można prawdopodobnie przypisać dwóm rzeczom – naszemu lenistwu (lub po prostu szybkiemu tempu życia) i komercjalizacji pielęgnacji skóry. Nawet ziołowe produkty do pielęgnacji skóry zostały skomercjalizowane. Te komercyjne ziołowe produkty do pielęgnacji skóry muszą być mieszane z konserwantami, aby wydłużyć ich okres przydatności do spożycia, przez co są mniej skuteczne niż świeże produkty wytwarzane w domu. Wydaje się jednak, że sytuacja szybko się zmienia i coraz więcej osób decyduje się na naturalne i ziołowe procedury pielęgnacji skóry. Ale nadal nikt nie chce robić ich w domu, dlatego komercyjny rynek ziołowych produktów do pielęgnacji skóry rośnie.

Czym więc są te zioła lub ziołowe mechanizmy pielęgnacji skóry?

Aloes, który jest ekstraktem z rośliny Aloe, jest jednym z najlepszych przykładów ziołowych produktów do pielęgnacji skóry. Świeżo wyekstrahowany aloes jest naturalnym hydrantem, który pomaga w ukojeniu skóry. Pomaga również w gojeniu skaleczeń i leczeniu oparzeń słonecznych.

Wiadomo, że wiele ziół ma właściwości oczyszczające. Mniszek lekarski, rumianek, kwiaty limonki i zioła rozmarynowe to tylko kilka przykładów takich środków czyszczących. Ich ziołowe właściwości do pielęgnacji skóry są przywoływane, gdy są łączone z innymi ziołami, takimi jak herbata.

Kolejnym ważnym elementem ziołowej pielęgnacji skóry są środki antyseptyczne. Lawenda, nagietek, tymianek i koper to dobre przykłady ziół, o których wiadomo, że mają właściwości antyseptyczne. Woda lawendowa i woda różana również tworzą dobre toniki.

Herbata odgrywa ważną rolę w ziołowej pielęgnacji skóry. Ekstrakty z herbaty stosowane są w leczeniu skóry zniszczonej promieniowaniem UV.

Kolejnym sposobem na ziołową pielęgnację skóry są olejki przygotowane z ekstraktów ziołowych. Olejek z drzewa herbacianego, olejek lawendowy, olejek z ogórecznika i olejek z wiesiołka to niektóre popularne oleje stosowane w ziołowej pielęgnacji skóry. Niektóre olejki owocowe (np. ekstrakty z owoców takich jak banan, jabłko i melon) znajdują zastosowanie w żelach pod prysznic (jako mieszanka nawilżająca)

Leczenie homeopatyczne i aromaterapia również wchodzą w zakres ziołowych środków do pielęgnacji skóry.

Ziołowa pielęgnacja skóry jest dobra nie tylko do rutynowego odżywiania skóry, ale także do leczenia chorób skóry, takich jak egzema i łuszczyca. Większość ziołowych produktów do pielęgnacji skóry nie ma żadnych skutków ubocznych (najważniejszy powód przedkładania ich nad produkty syntetyczne). Ponadto ziołowe produkty do pielęgnacji skóry można łatwo przygotować w domu, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Tak więc ziołowa pielęgnacja skóry jest drogą do zrobienia. Nie oznacza to jednak, że całkowicie odrzucasz produkty syntetyczne. Niektórzy ludzie posuwają się do debaty ze swoim dermatologiem, jeśli sugeruje on produkt syntetyczny. Powinieneś zaakceptować fakt, że niektóre porządki skóry mogą wymagać użycia klinicznie sprawdzonych nie-ziołowych produktów do pielęgnacji skóry.

Wiele porad i artykułów dotyczących pielęgnacji skóry: www.ultimate-cosmetics.com/beauty/skin-care.htm


Biografia autora
Ellen dla www.ultimate-cosmetics.com. Znajdziesz tutaj wiele porad dotyczących makijażu i urody oraz wiele przydatnych artykułów na temat pielęgnacji skóry. Dowiedz się również, jak pozbyć się cieni pod oczami.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Ziołowa #pielęgnacja #skóry

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *