Wypadanie włosów u kobiet: Szokująca prawdaAutor: Michael Owen

Kiedy mówisz o genetycznym wypadaniu włosów, większość ludzi myśli o najczęstszej postaci wypadania włosów: łysieniu typu męskiego. Jest to rodzaj wypadania włosów, który jest przekazywany genetycznie potomstwu od ich matek. Najczęściej biorcami tego rodzaju wypadania włosów są mężczyźni, ale czasami gen może powodować wypadanie włosów u kobiet.

Podczas gdy łysienie genetyczne u mężczyzn jest identyfikowane przez cofającą się linię włosów lub łysiejącą koronę, genetyczna utrata włosów u kobiet jest nieco inna. W większości przypadków kobieta nie traci włosów tylko punktowo, ale przerzedza się równomiernie na całej głowie. Czasami to przerzedzenie może być dość poważne i spowodować, że kobieta będzie musiała nosić perukę, aby ukryć jej przerzedzone warkocze. Podczas gdy wypadanie włosów u kobiet prawie nigdy nie prowadzi do całkowitego wyłysienia, może być na tyle ekstremalne, że dość wyraźnie odsłoni skórę głowy.

Dla kobiety borykającej się z tego typu wypadaniem włosów istnieje kilka opcji leczenia wypadania włosów, które można zbadać. Należą do nich szampony, odżywki i kuracje miejscowe, takie jak Rogaine dla kobiet, które stymulują wzrost włosów i zapobiegają dalszemu wypadaniu włosów; suplementy witaminowe; oraz zabiegi stymulujące, takie jak masaże i terapia podczerwienią. Najbardziej skuteczne z tych metod leczenia wypadania włosów są zabiegi miejscowe. Chociaż są dość drogie, dają najlepsze wyniki.


Wypadanie włosów w wyniku procesów chemicznych
Bez względu na to, jak zdrowe i mocne są dziś Twoje włosy, możesz doświadczyć poważnej utraty włosów po przejściu trudnych procesów chemicznych, takich jak trwała ondulacja lub koloryzacja. Podczas gdy prawie wszystkie chemiczne wypadanie włosów jest spowodowane błędem operatora, prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest zwielokrotnione przez zabiegi chemiczne, które wykonujesz na włosach w domu. Widziałem niejeden przypadek wypadania włosów u kobiet u klientek, które rozjaśniały włosy w domu, farbowały je, a potem przychodziły do ​​salonu na kolejne rozjaśnianie. Nie znając tej historii, stylistka użyła zbyt silnego środka chemicznego, co spowodowało utratę włosów.

Ponieważ większość tych przypadków nie prowadzi do całkowitej utraty włosów, opcje leczenia wypadania włosów obejmują kuracje proteinowe i inne kuracje kondycjonujące w celu wzmocnienia pozostałych włosów; dobre cięcie włosów, które usunie większość uszkodzeń; oraz delikatną pielęgnację włosów, która zminimalizuje dalsze wypadanie włosów z powodu łamliwości. Należy również powstrzymać się od stosowania narzędzi do stylizacji termicznej i poddawania się dalszym zabiegom chemicznym do czasu całkowitego odrostu włosów.


Wypadanie włosów z powodu stresu
Przypadki silnego stresu mogą dosłownie spowodować utratę garści włosów naraz. Kobiety doświadczające stresujących warunków mogą doświadczać utraty włosów u kobiet, objawiającej się przerzedzeniem na całej głowie lub w miejscach zwanych łysieniem plackowatym. Łysienie plackowate oznacza „wypadanie włosów w miejscach lub obszarach” i może powodować łyse okrągłe plamy na jednym lub kilku miejscach skóry głowy. Chociaż ten rodzaj wypadania włosów jest niepokojący, nie jest trwały. Po usunięciu stresu większość osób cierpiących na tego typu wypadanie włosów odrasta wszystkie utracone włosy.

W większości przypadków leczenie wypadania włosów związanego ze stresem jest minimalne. Po wykluczeniu innych przyczyn wypadania włosów lekarz prawdopodobnie zaleci zmiany w diecie lub pomysły, które pomogą złagodzić stres. Pamiętaj, że odrastanie włosów może zająć miesiące, nawet po wyeliminowaniu czynników stresogennych.


Wypadanie włosów z powodu choroby
Każdy rodzaj przedłużającej się choroby lub zabiegu chirurgicznego może spowodować utratę włosów. Leki przyjmowane w celu zwalczania niektórych rodzajów chorób mogą również powodować, że włosy stają się łamliwe, łamią się lub całkowicie wypadają. Najbardziej rozpoznawalnym rodzajem wypadania włosów jest utrata związana z chemioterapią. W większości przypadków utrata włosów jest całkowita i dotyczy wszystkich obszarów ciała. Chociaż niewiele można zrobić, aby zapobiec temu rodzajowi wypadania włosów lub przyspieszyć wzrost podczas choroby, zabiegu chirurgicznego lub chemioterapii, ten rodzaj wypadania włosów u kobiet jest również tymczasowy. W większości przypadków pełna regeneracja włosów następuje po ustąpieniu choroby.

Możesz przyspieszyć wzrost włosów po chorobie, regularnie podcinając włosy i stosując szampony i odżywki wzmacniające wzrost. Korzystne mogą być również suplementy witaminowe.

Jak zapewne już się domyślasz, wypadanie włosów u kobiet jest częstsze niż mogłoby się wydawać. I wielu może doświadczać wypadania włosów i lekceważyć to jako naturalne zjawisko, które pojawia się wraz z wiekiem. Wiele z tych kobiet nie szuka niezbędnego leczenia wypadania włosów, które może pomóc im zachować pozostałe włosy i odrosnąć nowe włosy. Tak więc, jeśli doświadczasz wypadania włosów, nie myśl, że dzieje się tak tylko dlatego, że się starzejesz. Może być coś, co możesz zrobić, aby włosy na głowie nie zatykały odpływu.


Biografia autora
Michael Owen jest uważany za eksperta w dziedzinie wypadania włosów i pomógł tysiącom ludzi odrosnąć. Dowiedz się, co zaleca: Wypadanie włosów


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Wypadanie #włosów #kobiet #Szokująca #prawda

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *