Wypadanie włosów u kobiet: łysa prawdaAutor: Michael Owen

Przez długi czas większość ludzi uważała, że ​​wypadanie włosów u kobiet jest związane wyłącznie z czynnikiem dziedzicznym. Jednak ze względu na wzrost wypadania włosów wśród kobiet, stan ten jest coraz bardziej widoczny i rozpoznawany w środowisku medycznym.

Wypadanie włosów u kobiet nie jest dokładnie takie samo, jak u mężczyzn. Również pogląd, że wypadanie włosów u kobiet jest dziedziczne, również okazał się błędny. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować wypadanie włosów u kobiet i są one o wiele bardziej złożone niż czynniki męskie.

Kobiety na ogół doświadczają wypadania włosów z powodu stresu, terapii lekowych i menopauzy. Chociaż pierwsze dwa wymienione tutaj czynniki są również związane z wypadaniem włosów u mężczyzn, częściej występują u kobiet.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są bardziej zainteresowane swoim codziennym życiem niż mężczyźni. Zwiększa to poziom stresu, a jednym z jego przejawów w organizmie kobiety jest wypadanie włosów. W takim przypadku kuracja powinna nie tylko stymulować wzrost włosów, ale także leczyć stres. W przeciwnym razie, nawet jeśli wzrost włosów zostanie pobudzony, utrata włosów może wystąpić ponownie.

Zastosowanie leku w terapii jest zagadnieniem złożonym. Wypadanie włosów z tego powodu jest częstym zjawiskiem w leczeniu raka. Leki stosowane w chemioterapii są zbyt agresywne, a lekkim skutkiem ubocznym może być wypadanie włosów.

Menopauza to kolejny problem. Poza wszystkimi zaburzeniami równowagi w organizmie, które powoduje, menopauza może powodować wypadanie włosów jako pośrednią jej konsekwencję. Początek menopauzy może często prowadzić do utraty włosów i od dawna jest częścią procesu starzenia, którego wiele kobiet obawia się najbardziej. Obecnie o wiele więcej kobiet doświadcza przerzedzania i łysienia w miarę dojrzewania, a zarówno mężczyźni, jak i kobiety sięgają po nowe rozwiązania. Chociaż nie ma prawdziwego „lekarstwa”, jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby pomóc. Niektóre produkty twierdzą, że pomagają ożywić osłabione cebulki włosów i promują zdrowy wzrost włosów.

Zarówno hormony, jak i geny są winne menopauzie powodującej ostrą utratę włosów, podobnie jak proces starzenia. Potwierdzenie przyczyn utraty u kompetentnego i doświadczonego dermatologa jest pierwszym krokiem w określeniu najlepszych opcji leczenia.

Większość kobiet doświadcza również wypadania włosów po ciąży. Wynika to z poziomu niektórych hormonów w organizmie. Ta utrata włosów może być szczególnie przygnębiająca, ponieważ po ciąży i porodzie większość kobiet jest bardzo zmęczona zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Innym czynnikiem jest również stylizacja włosów wśród kobiet. Nie zdajemy sobie sprawy, jakie szkody wyrządza nadmierne ciepło i chemikalia, których używamy podczas stylizacji włosów. Te ostre chemikalia mają tendencję do gromadzenia się na skórze głowy i duszenia mieszków włosowych oraz blokowania dostępu do cennych składników odżywczych.

Chociaż istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wypadania włosów u kobiet, istnieje również kilka świetnych nowych produktów, które mogą przynieść niesamowite rezultaty. Produkty te przeszły lata badań klinicznych i są w 100% naturalne, bez skutków ubocznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszym produkcie, który może odbudować twoje włosy i jest obecnie używany przez wiele celebrytów na całym świecie, odwiedź moją stronę internetową, którą znajdziesz w polu autora poniżej.


Biografia autora
Michael Owen poświęcił swoje życie pomocy osobom cierpiącym na wypadanie włosów i jest uznawany za eksperta w tej dziedzinie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: Przewodnik po wypadaniu włosów po ciąży.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Wypadanie #włosów #kobiet #łysa #prawda

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *