Używanie środków oczyszczających trądzik do kontrolowania trądziku

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Jamie Snodgrass

Zanim przejdziemy do kontroli trądziku, daj nam znać, jak powstaje. Olej zwany sebum jest normalnie wydzielany z mieszków włosowych, które wędrują do porów, gdzie natłuszczają i chronią skórę. Czasami dochodzi do przepracowanych gruczołów łojowych, które powiększają się i produkują zbyt dużo łoju, który może zostać uwięziony w mieszku włosowym. W ten sposób pory zostaną zatkane, które nazywane są zaskórnikami lub zaskórnikami, co umożliwi przerost bakterii Propionibacterium acnes. W otaczającej skórze trądzik powstanie w wyniku zapalenia mieszków włosowych przez tę bakterię.

Kontrola trądziku

Włączenie do diety różnych nasion, orzechów, warzyw i świeżych owoców może być dobrą kontrolą trądziku. Pij dużo wody każdego dnia, ponieważ odwodniona skóra zrzuca martwe komórki, co może prowadzić do zatykania porów i skutecznej kontroli trądziku. Większość produktów do pielęgnacji skóry zawiera składniki chemiczne, które mogą nasilać trądzik. Jeśli używasz makijażu, wypróbuj produkty, które nie zatykają porów. Utrzymywanie niskiego poziomu stresu może również zmniejszyć uwalnianie hormonów stresu i zmniejszyć intensywność trądziku. Produkty mleczne i czerwone mięso w diecie mogą powodować trądzik. Mocno opalona skóra może prowadzić do zablokowania porów. Niektóre wytyczne kontroli trądziku zalecane przez American Academy of Dermatology są następujące.

  • Nie ściskaj, nie uderzaj ani nie dłubaj w zmianie trądzikowej. Może to rozprzestrzenić proces zapalny i pogorszyć trądzik.
  • Delikatnie myj twarz dwa razy dziennie łagodnym mydłem lub mydłem siarkowym. Wystarczy osuszyć twarz i nie wycierać jej ręcznikiem.
  • Unikaj produktów na bazie oleju.
  • Unikaj środków drażniących trądzik, takich jak unoszący się w powietrzu tłuszcz z restauracji typu fast food, tarcie lub tarcie sprzętu sportowego itp.
  • Daj produktom przeciwtrądzikowym czas na oczyszczenie zmian. Może to oznaczać kilka tygodni, a nawet miesięcy.
  • Niektóre produkty przeciwtrądzikowe zwiększają światłoczułość skóry. Kiedy przebywasz na słońcu, noś kapelusz i używaj kremów przeciwsłonecznych oraz unikaj solarium podczas korzystania z tych produktów.


Środek do oczyszczania trądziku

Acne Cleansers odgrywają ważną rolę w pielęgnacji skóry. Dobry środek oczyszczający na trądzik usunie makijaż, nagromadzony olej, brud i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry, przygotowując ją do leczenia trądziku.

Przed przystąpieniem do leczenia trądziku należy dokładnie umyć skórę. Unikaj używania mydła do kąpieli na skórze do oczyszczania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów środków czyszczących do skóry i możesz wybrać najłagodniejszy dla swojej skóry. Wszystkie są naturalnymi i leczniczymi środkami czyszczącymi i są świetne w kontrolowaniu trądziku. Niektóre z naturalnych codziennych środków czyszczących są takie, jak pokazano.

1. Delikatny żel oczyszczający PhytoMe
Składniki obejmują ekstrakty ziołowe, które usuwają zanieczyszczenia, zanieczyszczenia i nadmiar sebum z powierzchni skóry, pozostawiając uczucie czystej i odświeżonej twarzy. Może być stosowany 2-3 razy dziennie jako środek do mycia twarzy lub do demakijażu.

2. Jednoetapowy żel do mycia twarzy Clarins
Obejmuje wszystkie naturalne środki do demakijażu / toniku / demakijażu twarzy. Ten trądzik oczyszczający wykorzystuje właściwości ekstraktów z pomarańczy do usuwania zanieczyszczeń i brudu z powierzchni skóry. Produkt nie zatyka porów, utrzymuje skórę w czystości i odżywieniu, jest świetny nawet dla cer tłustych.

3. FACE Stockholm Pianka do mycia twarzy
Samopieniąca się formuła tego środka oczyszczającego usuwa makijaż i zanieczyszczenia bez szkody dla skóry. Skóra jest oczyszczona i odświeżona, można go stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

4. Pianka do mycia twarzy St. Ives
Jest w 100% wolny od mydła i zawiera zwalczający trądzik olejek z drzewa herbacianego w połączeniu z delikatną gliceryną i ekstraktem z rumianku, aby zrównoważyć nawilżenie, tworząc środek czyszczący, który zapobiega wypryskom bez wysuszania skóry. Ten środek czyszczący doskonale usuwa makijaż twarzy, olej i brud.

5. Pianka do mycia twarzy z drzewa herbacianego Fira
Przejrzystość, koloryt i teksturę skóry można znacznie poprawić, stosując ten natychmiastowy, samopieniący się środek oczyszczający trądzik. Olejek z drzewa herbacianego ma naturalne właściwości kontrolowania problemów skórnych i zwalczania bakterii powodujących trądzik. Dzięki głęboko penetrującemu działaniu piany skóra zostaje oczyszczona pozostawiając ją świeżą i odświeżoną.

Biografia autora

Autor jest marketerem dla witryn takich jak:
Trądzik
www.healthresourcesonline.net/acne/


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Używanie #środków #oczyszczających #trądzik #kontrolowania #trądziku

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *