Trening siłowy rozwija solidnych graczy w softball

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły fitness
Autor: Lynn VanDyke

Softball jest obecnie popularnym sportem. Korporacje, ligi dla dorosłych i zawody w śródmieściu napędzają popyt na wykwalifikowanych i konkurencyjnych graczy. Podczas gdy zainteresowanie softballem może wzrosnąć, podstawowe techniki poprawiania gry i uzyskiwania przewagi nad konkurencją pozostały takie same.

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że podstawowe ruchy w softballu, takie jak odbijanie i rzucanie, nie są bezpośrednio związane z siłą ramion. Ruch zaczyna się w nogach. Moc jest następnie przenoszona na biodra, tułów, górną część pleców, klatkę piersiową, ramiona, a następnie ramiona.

Właściwy program treningu siłowego w softballu obejmuje ćwiczenia dla każdej grupy mięśni. Poza sezonem sportowcy będą mogli trenować siłowo 2-3 razy w tygodniu. W sezonie trening należy ograniczyć do 1-2 razy w tygodniu. Każde ćwiczenie należy wykonać 8-12 razy w 1-3 seriach.

Szybkość, szybkość, zwinność, równowaga, wybuchowość i moc zostaną wzmocnione w miarę postępu programu treningu siłowego. Poniżej znajduje się lista przykładowych ćwiczeń na najczęściej używane mięśnie w softballu. Istnieje wiele innych ćwiczeń, które możesz wykonać, ale to zapewni punkt wyjścia.

 • Mięsień czworogłowy – przysiady, przysiady na jednej nodze, przysiady z wyskokiem
 • Szynki i pośladki – wypady, wybuchowe wypady, mostek na piłce
 • Przywodziciele/porywacze bioder — unoszenie nóg w pozycji leżącej, ściskanie piłki
 • Obliques – Oblique Crunch on Ball
 • Rectus Abdominis – Crunch Ball, Crunch 180 Ball
 • Erector Spinae – Pozycja deski
 • Mięsień naramienny – Prasa barkowa, Prasa wojskowa
 • Mięsień piersiowy większy – rozpięcie klatki piersiowej, wyciskanie klatki piersiowej, pompki
 • Latissimus Dorsi – pochylony nad rzędem, odwrócony lot
 • Triceps – Przedłużenia nad głową, Miażdżarki czaszki
 • Biceps – Bicep Curl, Hammer Curl

Potężny program treningu siłowego w softballu stworzy potężnych graczy. Użyj pełnego ROM (zakres ruchu) dla każdego ćwiczenia. Ogólnie rzecz biorąc, wolne ciężary zapewniają lepszą pamięć ROM niż maszyny, ale używaj tego, co jest dla ciebie najlepsze. Ostatecznym celem jest stworzenie solidnego programu, który zapewni wszechstronnego sportowca.
Biografia autora
Lynn VanDyke jest dumnym właścicielem www.strength-training-woman. Jej doświadczenie w treningu siłowym i sprawności fizycznej szybko zostaje docenione przez liderów branży. Możesz pobrać bezpłatny dziennik treningu siłowego, odwiedzając jej stronę


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły fitness


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *