Trądzik i jego leczenie

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Tania Jain

Trądzik jest zagrożeniem. Nie jest to jednak coś, z czym nie można sobie poradzić. Istnieje mnóstwo produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej wokół. Produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej możemy podzielić na 3 szerokie kategorie:

1. Zapobiegawcze lub ogólne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej
2. Dostępne bez recepty specjalistyczne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej
3. Produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej na receptę.

Ogólne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej to te, które są stosowane jako środek zapobiegający trądzikowi. Należą do nich środki czyszczące, produkty do demakijażu i podobne produkty, które pomagają zapobiegać trądzikowi. W prawdziwym sensie te produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej to tylko te, które i tak powinny być częścią codziennej rutyny. Jednak niektóre z nich są bardziej zorientowane na działanie jak produkt do pielęgnacji skóry trądzikowej. Te produkty do pielęgnacji cery trądzikowej działają przeciw przyczynom powstawania trądziku, m.in. ograniczają produkcję sebum/oleju i zapobiegają zatykaniu porów skóry. Zasadniczo te produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej zapobiegają uwięzieniu oleju w porach, a tym samym hamują rozwój bakterii prowadzących do trądziku. Ogólne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej obejmują również produkty złuszczające, takie jak peelingi do skóry. Działają one na rzecz usuwania martwych komórek skóry, zmniejszając w ten sposób możliwość zatykania porów i rozwoju bakterii.

Są też specjalistyczne produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej, które są dostępne bez recepty, czyli bez recepty. Należą do nich produkty takie jak znikające kremy, które wydobywają dodatkowy olej ze skóry. Większość tych produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej opiera się na nadtlenku benzoilu i kwasie salicylowym, które są wrogami bakterii (a tym samym trądziku). Warto zacząć od produktu, który ma niższe stężenie nadtlenku benzoilu (np. 5%) i zobaczyć, jak zareaguje na niego Twoja skóra. Środki nawilżające na bazie alfa-hydroksykwasów są również popularne jako produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej. Być może będziesz musiał wypróbować kilka, zanim skupisz się na produkcie do pielęgnacji skóry trądzikowej, który jest dla Ciebie skuteczny. Jeśli wydaje się, że nic nie działa, należy skontaktować się z dermatologiem.

Produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej na receptę to te, które są przepisywane przez dermatologa. Może to obejmować maści, które można nakładać na dotknięty obszar lub doustne antybiotyki lub dowolne leczenie miejscowe. Dermatolog mógłby również zasugerować drobny zabieg chirurgiczny w celu usunięcia zawartości krost. Jednak nigdy nie próbuj ściskać ani robić tego samodzielnie, może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia skóry. Twój lekarz może również przepisać leczenie hormonalne (ponieważ zmiany hormonalne również powodują trądzik). Wiadomo, że takie produkty do pielęgnacji skóry trądzikowej są w niektórych przypadkach bardzo skuteczne.

Tak więc, przy wszystkich tych produktach do pielęgnacji skóry trądzikowej, walka z trądzikiem nie jest taka trudna.


Biografia autora
Dla ultimate-cosmetics.com. Znajdź wiele porad dotyczących makijażu i urody. Dowiedz się, jak naturalnie leczyć trądzik, pryszcze – za pomocą wielu domowych środków.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


#Trądzik #jego #leczenie

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *