Terapia magnetyczna w celu złagodzenia bóluAutor: George Tarr

Chociaż główny nurt nauki jeszcze nie uznał terapii magnetycznej za skuteczną gałąź medycyny alternatywnej, coraz większa liczba osób zaczyna ją stosować jako leczenie uzupełniające w przypadku różnych schorzeń związanych ze zdrowiem. Osobiste referencje dotyczące pozytywnych efektów magnetoterapii są liczne, co świadczy o ogólnym zadowoleniu jej praktyków. Przeciwnicy magnetoterapii często argumentują, że pozytywne wyniki są jedynie efektem efektu placebo – ale my mówimy, kogo to obchodzi? Jeśli celem terapii jest złagodzenie odczuwania bólu, a terapia osiąga ten cel z powodzeniem, to terapia – placebo lub nie – jest skuteczna.

Celem tego artykułu nie jest spieranie się o skuteczność magnetoterapii, ponieważ jest to inna sprawa sama w sobie. Chcielibyśmy raczej przedstawić przegląd niektórych z bardziej powszechnych zastosowań magnetoterapii, skupiając się na wykorzystaniu magnesów jako uzupełniającego leczenia bólu.

Uwaga: kiedy mówimy o uzupełnieniu, mamy na myśli właśnie to. Terapia magnetyczna nie powinna być postrzegana jako substytut regularnych wizyt u lekarza, zalecanych zabiegów chirurgicznych lub leków itp. Ogólnie rzecz biorąc, magnetoterapia może być najbardziej skuteczna w połączeniu z konwencjonalnymi metodami leczenia.

Nowoczesne produkty do magnetoterapii są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach i są wykonane z różnych materiałów. Biżuteria magnetyczna jest szczególnie popularnym dodatkiem, ponieważ zapewnia noszącemu modny i dyskretny sposób stosowania magnetoterapii. Inne produkty do magnetoterapii obejmują stabilizatory pleców i stawów oraz bandaże magnetyczne, które zostały zaprojektowane tak, aby oferować bardziej skoncentrowane leczenie bólu i dyskomfortu w określonych częściach ciała; wkładki magnetyczne do butów; magnetyczne podkładki na siedziska i materace; oraz wiele innych produktów dostępnych na rynku.

Uważa się, że terapia magnetyczna w różnych formach przynosi pozytywne efekty przeciwbólowe w leczeniu wielu schorzeń, w tym bólu pleców i szyi, artretyzmu, bolesności mięśni, zespołu cieśni nadgarstka – a lista jest długa. Autor bestsellera NY Times, Gary Null, Healing with Magnets (1998) zawiera obszerny przegląd różnych zastosowań magnetoterapii w łagodzeniu bólu i innych pozytywnych korzyściach zdrowotnych.

Niektórzy ludzie są tak mocno przekonani o skuteczności magnetoterapii, że wybierają ją jako alternatywę dla ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Jedną z zalet stosowania magnetoterapii jako alternatywy dla środków przeciwbólowych jest to, że wydaje się, że nie ma nieodłącznych zagrożeń związanych z terapią magnetyczną poza możliwością jej nieskuteczności. Tymczasem środki przeciwbólowe czasami mają skutki uboczne, które mogą skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi dla użytkowników. Skuteczność środków przeciwbólowych jest również dyskusyjna, ponieważ leki dostępne bez recepty mają ograniczoną skuteczność. Co więcej, użytkownicy mogą wytworzyć tolerancję na leki, które często przyjmują, co czyni je jeszcze mniej skutecznymi w łagodzeniu bólu.

Podsumowując, ponownie stwierdzamy, że terapia magnetyczna nie jest sprawdzoną metodą leczenia, ale dla wielu osób działa jako skuteczne leczenie uzupełniające ból i dyskomfort. Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego jest wypróbowanie go samemu. Produkty do magnetoterapii wydają się być stosunkowo niedrogie – więc kup sobie bransoletkę i zobacz, co myślisz. Jeśli to nic dla ciebie nie robi, to przynajmniej masz ładny nowy dodatek do swojej kolekcji biżuterii!


Biografia autora
George Tarr jest powiązany z

Dragonstone Magnetics Hurtownia biżuterii magnetycznej


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły medycyny alternatywnej


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Terapia #magnetyczna #celu #złagodzenia #bólu

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *