Spondyloza szyjna – teraz 100% gwarantowane lekarstwo na ból szyiSpondyloza szyjna – Leczenie wspomagające – JOGA

Istnieje silna tendencja do samoistnego ustępowania objawów spondylozy szyjnej, chociaż mogą one utrzymywać się przez kilka miesięcy, a zmiany strukturalne są wyraźnie trwałe.

Leczenie ma zatem na celu wspomaganie naturalnego ustąpienia przejściowego stanu zapalnego lub obrzęku tkanek miękkich.

W łagodnych przypadkach zalecana może być fizjoterapia (promieniowanie, diatermia krótkofalowa, masaż, trakcja lub ćwiczenia).

W cięższych przypadkach wskazane jest rozważne zastosowanie ściśle przylegającego kołnierza szyjnego do podtrzymywania szyi (należy go nosić przez 1-3 miesiące w zależności od postępów) i odciążenie szyi.

W wyjątkowych przypadkach, w których rdzeń kręgowy jest zwężony, może być wymagana dekompresja od przodu lub przez laminektomię, a następnie może być wskazane zespolenie dotkniętych segmentów kręgosłupa przez operację przeszczepu kości.

Fizjoterapia

Po zdiagnozowaniu problemu z szyją można podjąć decyzję o leczeniu.

W większości schorzeń szyi nacisk na szyję powoduje ból, a ból powoduje skurcze mięśni, rozpoczynając cykl. Najlepszym sposobem na przerwanie cyklu i zatrzymanie bólu jest złagodzenie zarówno ucisku, jak i skurczów. Istnieją różne podejścia do osiągnięcia każdego z tych celów. Wiele z nich wymaga codziennych aplikacji, więc muszą być wykonywane przez pacjenta w domu.

Odciążenie:

Leżenie jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na odciążenie szyi. Odpoczynek w łóżku daje mięśniom szansę na regenerację. Czas leżenia w łóżku powinien zalecić fizjoterapeuta.

Formowanie kręgosłupa to nie tylko relaksujący sposób na rozpoczęcie i zakończenie ciała, ale także przekształca kręgosłup w jego naturalne krzywizny. Zacznij od położenia się na podłodze lub na twardym materacu ze zwiniętymi ręcznikami pod szyją i plecami. Twoje nogi mogą być proste lub zgięte. Leżeć w tej pozycji przez 15-20 minut.

Kołnierz szyjny pomaga mięśniom szyi podtrzymywać głowę, a także zmniejsza ruchomość szyi. Terapeuta może zalecić noszenie kołnierza szyjnego w ostrej fazie problemów z szyją i na czas jego noszenia. Kołnierz powinien ściśle przylegać do szyi i być wystarczająco długi, aby podtrzymywać brodę. Mężczyźni mogą zminimalizować podrażnienia spowodowane przez kołnierz, często się goląc.

Wyprost i zgięcie jest szczególnie pomocne, gdy czujesz, że szyja i plecy sztywnieją. Siedząc, połóż dłonie na kolanach i naciśnij w dół. Powoli wygnij plecy i zegnij plecy do tyłu. Następnie powoli pochyl się do przodu. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Boczne wygięcia zwiększają elastyczność z boku na bok. Zacznij od połączenia palców i skierowania łokci na zewnątrz. Zegnij się w talii, przechylając ciało na jedną stronę tak daleko, jak to możliwe. Następnie zegnij głowę i szyję w tym samym kierunku. Powtórz po drugiej stronie. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

To ćwiczenie zwiększa elastyczność całego kręgosłupa. Na początek złóż palce razem i skieruj łokcie na zewnątrz. Powoli i delikatnie skręć w talii, obracając głowę i szyję w tę samą stronę. Powtórz w drugą stronę. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Wyślij tę stronę do:


Biografia autora
Pratika Lalwaniego

Ten artykuł pochodzi z: Spondyloza szyjna


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i kondycji


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *