Rozwiązanie na bezsennośćLekarstwo na bezsenność. Hmm… Zanim udamy się na kurację, warto spróbować poznać naszego wroga. Jakie są nasze znaki i symptomy. Jaki mamy rodzaj bezsenności. Być może przydałaby się definicja robocza.

Eksperci wydają się zgadzać, że coś w tym stylu byłoby odpowiednie.

„Bezsenność” to każdy epizod nieorzeźwiającego snu, trudności z zasypianiem, częste wybudzenia lub budzenie się zbyt wcześnie rano i niemożność ponownego zaśnięcia. Wydaje się, że najczęściej cierpią na nie kobiety i osoby starsze. Możemy podzielić te epizody na trzy zbiorcze grupy i nazwać je krótkoterminowymi przejściowymi lub przewlekłymi.

Szybkie wyjaśnienie tych trzech byłoby następujące;

Przejściowe, proste zaburzenie rytmu snu. Krótka choroba, nagła zmiana trybu życia, stres, to coś, co prowadzi do krótkotrwałej zmiany

Krótkotrwała bezsenność jest mniej zabawna. Utrzymuje się około 2-3 tygodni. Przyczyną może być nowa praca, rozwód, poważna choroba, problemy finansowe lub żałoba rodzinna.

Przewlekły, jak sama nazwa wskazuje, jest prawdziwy. Przewlekła bezsenność jest najrzadszym i najpoważniejszym typem, przy czym bezsenność trwa dłużej niż kilka tygodni. Właśnie czytałem uczony artykuł, który mówi, że przewlekła bezsenność jest dość rzadka. Może tak być, ale jeśli cierpi na to 10 procent populacji USA, to ponad 20 milionów ludzi prowadzi życie w nędzy.

Chociaż byłoby miło zrzucić winę za bezsenność na rzeczy poza naszą kontrolą, wiele przypadków bezsenności jest spowodowanych przez takie czynniki, jak kofeina, palenie, złe nawyki żywieniowe, alkohol i brak ruchu.

Kofeina jest jedną z najczęściej obwinianych przyczyn bezsenności. Składnik kawy, herbaty, coli, czekolady i niektórych leków, kofeina jest środkiem pobudzającym. My cierpiący na bezsenność NIE POTRZEBUJEMY używek. Zupełnie na odwrót. Rozwiązanie numer jeden na bezsenność – Wytnij kofeinę.

Alkohol jest często polecany jako drink przed snem. Zapomnij o tym. To tylko dlatego, że twój lekarz to pije. Alkohol faktycznie rozjaśnia i fragmentuje sen, powodując, że budzisz się, gdy twoje ciało go metabolizuje. Możesz myśleć, że jesteś w głębokim śnie, ale nie dostajesz głębokiego snu, którego potrzebują osoby cierpiące na bezsenność, aby się wyleczyć. Rozwiązanie problemu bezsenności numer dwa – bez alkoholu z parą lub czterema godzinami przed snem.

Jedzenie. Tak, wiem, że nie mogę zabronić ci jedzenia, ale mogę wskoczyć na modę odchudzaczy. Zjedz lekki ostatni posiłek na kilka godzin przed pójściem spać. Unikaj pikantnych i tłustych potraw, które powodują niestrawność. Posłuchajmy tego dla MILK. Mleko zawiera aminokwas, który organizm przekształca w mózgu w związek poprawiający sen. Wapń jest naturalnym środkiem relaksującym wraz z kilkoma innymi witaminami, takimi jak witaminy z grupy B i magnez. Zajrzyj na dół strony, aby dowiedzieć się, jak znaleźć innych. Jeśli w nocy zgłodniejesz, zjedz lekką przekąskę przed snem. Niektóre pokarmy są pomocne i faktycznie promują produkcję melatoniny, hormonu związanego ze snem. Spróbuj sera, orzechów sojowych, kurczaka, pestek dyni i indyka. Pokarmy bogate w węglowodany, takie jak chleb, działają na inny hormon, serotoninę, która pomaga zmniejszyć niepokój i przyczynia się do rozwiązania problemu bezsenności. Rozwiązanie na bezsenność nr 3. Uważaj na to, co jesz.

Produkty nikotynowe są ogólnie złe dla ciebie. Dla Insomniac nikotyna musi odejść. To środek pobudzający, który podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza tętno i stymuluje aktywność mózgu. Cierpiący na bezsenność nie potrzebują podwyższonego ciśnienia, przyspieszonego bicia serca i stymulantów. Rozwiązanie na bezsenność numer cztery. Nigdy więcej papierosów!

Regularne ćwiczenia są dobre, w rzeczywistości są doskonałe (tu pojawia się ale), ale nie tylko przed snem. Jeśli ćwiczysz zbyt blisko snu, wzrost tętna i metabolizmu sprawi, że twoje ciało będzie zbyt pobudliwe, by zasnąć. Ćwicz wcześniej w ciągu dnia i daj ciału szansę na wytworzenie tego ciepłego różowego blasku i zrelaksuj się, gdy organizm zareaguje, wytwarzając melatoninę, aby obniżyć temperaturę do normy. Ćwiczenia na rozwiązanie bezsenności!

Uczyń swoje łóżko tak wygodnym, jak to tylko możliwe. Eksperymentuj z tym, co działa najlepiej dla Ciebie. Wybierz pozycję sprzyjającą spaniu. Jeśli źródłem Twojej bezsenności jest partner, rozważ zmianę pokoju na jakiś czas. Pozbądź się budzika. Działa tylko jako stresujące przypomnienie, że nie śpisz.

Kontroluj ilość światła w swojej sypialni. Nadmierna jasność nie tylko wpływa na twoje oczy, ale także wpływa na produkcję hormonów, które pomagają ustanowić zdrowy cykl snu. W razie potrzeby załóż maskę do spania. Ciemność jest zwykle dobra na bezsenność.

Jeśli chodzi o hałas, dla wielu osób powtarzające się dźwięki są łatwiejsze do przespania niż przerywane i nagłe. Zatyczki do uszu lub ciągły dźwięk w tle, taki jak wentylator, mogą pomóc zamaskować przeszkadzający hałas (w moim przypadku szczekający pies sąsiadów). Rozważ to maszyna białego szumu.

Steruj termostatem. Ekstremalne temperatury, czy to za gorąco, czy za zimno, nie są przyjemne dla osób, które mają lekki sen. Cool jest zwykle dobry na bezsenność.

Mam nadzieję, że niektóre z nich pomogą. Napisz do nas i daj nam znać,

Śpij dobrze.

Philip

Wyślij tę stronę do:


Biografia autora
Filip Jubb

Rozwiązanie na bezsenność


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły medycyny alternatywnej

Dlaczego detoks?
Każdego dnia jesteśmy narażeni na zewnętrzne toksyny z naszego środowiska i toksyny wewnętrzne. Bezsenność ziołowym lekarstwem
Ziołowy środek na bezsenność jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym środkiem ziołowym polecanym na zachodniej półkuli.
Leki na bezsenność poprzez relaksację były popularne jeszcze zanim człowiek wynalazł ogień. Możemy je prześledzić, z pewnością w przypadku Chin, przez wiele tysięcy lat.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Rozwiązanie #bezsenność

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *