Rodzaje rozwiązań do leczenia trądziku dla Twojej skóry

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Ashley Green

Leczenie trądziku może być przytłaczającym zadaniem przy wszystkich dostępnych obecnie lekach. Najlepszym sposobem na znalezienie leczenia trądziku jest najpierw poznanie swojej skóry. Istnieją 3 główne typy skóry. Wiedza o tym, jaki masz typ skóry, jest pierwszym krokiem do skutecznego kontrolowania trądziku. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, najlepszy będzie produkt w żelu; jeśli jest sucha, wybierz produkt na bazie kremu. Osoby ze skórą wrażliwą powinny wybierać produkty o niższym stężeniu składników aktywnych.

Być może najlepiej będzie odwiedzić dermatologa przy wyborze leczenia trądziku. Przy tak wielu różnych czynnikach wpływających na to, co powoduje trądzik i istnieje tak wiele metod leczenia do wyboru, możesz czuć się bardziej komfortowo, korzystając z pomocy profesjonalisty przy podejmowaniu decyzji.

Jeśli wolisz kontrolować trądzik na swój własny sposób, zrozum, że bardzo ważne jest, aby przeczytać wszystkie etykiety i zawsze, zawsze stosować zgodnie z zaleceniami. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, zapoznaj się z wszelkimi skutkami ubocznymi lub ostrzeżeniami.

Leczenie trądziku jest dostępne na kilka różnych sposobów, w tym:

  • Leki na receptę
  • Kremy i żele
  • Maski do twarzy
  • Leczenie miejscowe
  • Zabiegi bez recepty
  • Domowe środki zaradcze


Leki na receptę

Antybiotyki doustne (tabletki), przyjmowane codziennie przez około 3 miesiące, mogą być przepisywane na trądzik zapalny. Te pigułki zabijają bakterie infekujące skórę. Jednak może minąć od czterech do sześciu miesięcy, zanim korzyści będą widoczne. W przypadku kobiet standardowa złożona doustna pigułka antykoncepcyjna (zawierająca estrogen i progestagen) może złagodzić objawy trądziku. Antybiotyki nie zapobiegają zatykaniu porów, dlatego często w tym samym czasie przepisuje się również środki zapobiegające powstawaniu zaskórników, takie jak nadtlenek benzoilu.

Kremy i żele

Balsamy zawierające nadtlenek benzoilu wysuszają skórę i zachęcają ją do zrzucania powierzchniowej warstwy martwego naskórka. Nadtlenek benzoilu ma również działanie antybakteryjne. Razem te efekty utrudniają blokowanie porów i rozwój infekcji. Produkty te, stosowane zgodnie z zaleceniami, mogą mieć duży wpływ na ogólny wygląd skóry.

Maski do twarzy

Maseczki do twarzy mogą być doskonałym dodatkiem do podstawowej pielęgnacji skóry, oferując dodatkowe głębokie oczyszczanie i złuszczanie problematycznej skóry. Maski wysyłają skoncentrowaną dawkę sprawdzonych środków zwalczających trądzik do skóry i dostarczają je w głąb skóry. Dobra maseczka na twarz może sprawić, że nawet najbardziej problematyczna skóra będzie czysta i czysta, zmniejszając częstotliwość i nasilenie wyprysków.

Stosowanie glinianych masek ma kilka zalet. Gdy glinkowa maska ​​do twarzy wysycha, napina skórę, zwęża pory i naturalnie usuwa ze skóry nadmiar sebum i zanieczyszczeń, takich jak zaskórniki i zaskórniki.

Leczenie miejscowe

Miejscowe antybiotyki działają poprzez zabijanie bakterii Propionibacterium acnes. Pomaga to zmniejszyć małe infekcje w porach, a także pośrednio utrzymuje otwarte pory.

Zabiegi bez recepty

Środki dostępne bez recepty są dostępne wszędzie, od lokalnej apteki po sklep spożywczy i są przeznaczone do leczenia łagodnego lub umiarkowanego trądziku. Zabiegi te obejmują wspomniane wcześniej kremy i żele.

Leczenie domowe

Ważne jest, aby obszary podatne na plamy były czyste, dlatego myj dotknięty obszar dwa razy dziennie nieperfumowanym środkiem czyszczącym. Nigdy, przenigdy nie wybieraj pryszcza! Może to prowadzić do blizn, a także do rozprzestrzeniania się infekcji. Żadne domowe sposoby na trądzik nie zadziałają natychmiast. Zauważalne efekty mogą zająć tygodnie, jeśli nie miesiące. Nigdy nie śpij w makijażu i myj twarz rano po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać.

Biografia autora

Ashley Green ma bogate doświadczenie w dziedzinie dermatologii i otwarcie dzieli się swoją wiedzą na swojej bardzo pomysłowej stronie Proactiv Skin Care Solutions


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Rodzaje #rozwiązań #leczenia #trądziku #dla #Twojej #skóry

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *