Rodzaje perfumNa dzisiejszym rynku istnieją setki, a może tysiące rodzajów perfum. Wysoki popyt na różne rodzaje perfum sprawia, że ​​łatwo je znaleźć, od niedrogich, przez umiarkowanie drogie, po bardzo drogie rodzaje perfum na każdy gust i kieszeń. Nie trzeba iść daleko, aby znaleźć dostępne główne marki.

Najczęstszym sposobem opisywania perfum jest być może uwzględnienie ich poziomu koncentracji, pochodzenia oraz nut zapachowych. Najczęstszym zapachem jest kwiatowy z takimi składnikami jak goździk, jaśmin, fiołek, kwiaty pomarańczy, lilie, orchidea, żeby wymienić tylko kilka. Wszystkie perfumy i wody kolońskie są różne i mają kojarzyć się z osobowością i typem skóry użytkowników.

Aby sklasyfikować perfumy lub wodę kolońską, jednym z interesujących aspektów do rozważenia byłby procent stężenia objętościowego olejku zapachowego:

Perfumy zwykle mają w swojej zawartości od 15 do 25% olejku zapachowego.
Wody perfumowane zazwyczaj zawierają od 8 do 15% olejku zapachowego.
Wody toaletowe zazwyczaj zawierają od 4 do 10% olejku zapachowego.
Woda kolońska zwykle zawiera od 2 do 5% olejku zapachowego.

W dobie nowoczesnej technologii wytwarzania perfum powstały nowe kategorie, z których najpowszechniejsza to: Bright Floral – najpopularniejsza ze wszystkich, przeznaczona niemal dla każdego i na każdą okazję. Earthy lub Woody – przywołuje na myśl otoczenie lasu, o bardzo orzeźwiającym zapachu. Ten zapach ma silny urok dla starszego pokolenia. Zielony – jest uważany za lżejszy zapach i jest przeznaczony do noszenia na co dzień. Oceanic – jest bardzo popularny wśród młodszego pokolenia. Spicy Fruit – to dobry wybór na tropikalną pogodę. Orientalny – skomponowany z korzennych zapachów, przeznaczonych na specjalne okazje.

Rośliny są największym źródłem związków zapachowych stosowanych w przemyśle perfumeryjnym. Używa się również owoców, takich jak pomarańcze, cytryny, limonki i grejpfruty. Niektóre nasiona i drewno są bardzo ważne w dostarczaniu nut bazowych perfum.

Większość nowoczesnych perfum i wód kolońskich jest wytwarzana przy użyciu olejków zapachowych, które domy zapachowe opracowują przy użyciu olejków eterycznych i aromatycznych chemikaliów. Olejki zapachowe są następnie mieszane z alkoholem etylowym i wodą, a następnie leżakowane przez pewien czas i filtrowane przez sprzęt do przetwarzania w celu usunięcia wszelkich cząstek, zanim roztwór będzie można uznać za gotowy do wprowadzenia do butelek z perfumami.

Większość zapachów z nazwiskami znanych projektantów jest stale udoskonalana w celu wytworzenia perfum najwyższej jakości. Ze względu na duże zapotrzebowanie dużych marek sugeruje to, że przemysł perfumeryjny będzie działał w szybkim trybie przez dłuższy czas w przyszłości.

Na koniec warto pamiętać, że różni ludzie mają różne gusta, a wybór lub preferencje dotyczące określonego zapachu są bardzo osobiste i mogą się znacznie różnić w zależności od osoby, co sugeruje, że lepiej wypróbować go wcześniej. kupujesz.

Wyślij tę stronę do:


Biografia autora
Roberto Sedycias – Konsultant IT
Ten artykuł jest objęty licencją GNU FDL i może być rozpowszechniany bez uprzedniej zgody autora. Jednak imię i nazwisko autora oraz wszystkie adresy URL (linki) wymienione w artykule i biografii muszą zostać zachowane.
Ten artykuł jest również dostępny w języku portugalskim w sekcji artykułów z wiadomościami na stronie PoloMercantil
Roberto Sedycias pracuje jako konsultant IT w firmie PoloMercantil.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody

Czy używasz szczotki z naturalnego włosia?
Pielęgnacja włosów zaczyna się od ich rozczesania. Istnieją co najmniej trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, jak czesać włosy. Dowiedz się tutaj, w jaki sposób możesz poprawić krążenie krwi w skórze głowy poprzez odpowiednie szczotkowanie włosów. Sucha skóra zimą: jak sobie z tym poradzić
Czucie się jak mrożona rodzynka często nie jest najlepszym sposobem na cieszenie się zimą i towarzyszącymi jej radosnymi wakacjami. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z suchą skórą zimą.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Rodzaje #perfum

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *