Prawda o wypadaniu włosówWypadanie włosów jest normalne każdego dnia, a prawda jest taka, że ​​każdego dnia tracimy od 100 do 125 włosów. Wypadające włosy wypadają pod koniec cyklu wzrostu. W dowolnym momencie 10% naszych włosów znajduje się w tak zwanej „fazie spoczynku” i po 2-3 miesiącach odpoczynku włosy wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Jednak niektórzy ludzie doświadczają większej utraty włosów niż zwykle.

Wraz z wiekiem zarówno mężczyźni, jak i kobiety doświadczają utraty włosów. To normalna część procesu starzenia. Nazywane łysieniem androgenowym, odpowiada za 95% wszystkich przypadków wypadania włosów. Łysienie androgenowe często występuje rodzinnie i dotyka niektórych osób bardziej niż innych. U mężczyzn jest to często określane jako łysienie typu męskiego. Charakteryzuje się cofniętą linią włosów i łysieniem na czubku głowy. Z drugiej strony kobiety nie łysieją całkowicie, nawet jeśli ich utrata włosów jest poważna. Zamiast tego wypadanie włosów rozkłada się równomiernie na całej skórze głowy.

Hormony odgrywają dominującą rolę w przypadku łysienia androgenowego. Mówiąc prościej, zarówno mężczyźni, jak i kobiety produkują testosteron. Testosteron można przekształcić w dihydrotestosteron (DHT) za pomocą enzymu 5-alfa-reduktazy. DHT kurczy mieszki włosowe, powodując pogrubienie błony w skórze głowy, stając się nieelastyczne i ograniczając przepływ krwi. Powoduje to atrofię mieszków włosowych. W rezultacie, gdy włos wypada, nie jest zastępowany.

Nie trzeba dodawać, że mężczyźni produkują więcej testosteronu niż kobiety i doświadczają większej utraty włosów.

Chociaż łysienie androgenowe jest głównym powodem utraty włosów, nie jest to jedyny powód. Stany chorobowe, takie jak niedoczynność tarczycy, grzybica i infekcje grzybicze, mogą powodować wypadanie włosów. Niektóre leki, takie jak leki rozrzedzające krew, leki na dnę moczanową, pigułki antykoncepcyjne i zbyt duża ilość witaminy A mogą powodować nagłą lub nienormalną utratę włosów, podobnie jak po drastycznej diecie, nagłych zmianach hormonalnych, chemioterapii i radioterapii.

Stres emocjonalny, ciąża lub operacja mogą również powodować wypadanie włosów i zwykle nie jest to zauważane do 3-4 miesięcy po stresującym wydarzeniu. Stres może spowodować spowolnienie wzrostu nowych włosów, ponieważ większa liczba mieszków włosowych wchodzi w fazę spoczynku i nie następuje wzrost nowych włosów.

Innym sposobem, w jaki ludzie doświadczają wypadania włosów, są mechaniczne czynniki stresogenne działające na włosy i skórę głowy. Noszenie warkoczyków, warkoczyków lub ciasnych wałków, które ciągną się za włosy, może spowodować blizny na skórze głowy i spowodować trwałe wypadanie włosów. Produkty do włosów, takie jak gorące olejowanie i chemikalia stosowane do trwałych, mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, co może również powodować blizny i wypadanie włosów.

Dla niektórych wypadanie włosów może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym poważniejszej choroby, takiej jak toczeń lub cukrzyca, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na wypadanie włosów, oto kilka alternatywnych pomysłów zdrowotnych, które mogą naturalnie pomóc.

Zalecenia dotyczące dobrego samopoczucia

Jeśli bierzesz leki na receptę, porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się, czy twoje leki przyczyniają się do utraty włosów.

Unikaj megadawek witaminy A. Nadmiar witaminy A może powodować wypadanie włosów.

Ćwicz, uprawiaj jogę, medytuj lub znajdź inną praktykę, która pomoże zmniejszyć poziom lęku i stresu.

Masuj skórę głowy olejkiem rozmarynowym na bazie oliwy z oliwek. Zarówno olejek rozmarynowy, jak i masowanie skóry głowy mogą stymulować krążenie w skórze głowy i wspomagać wzrost włosów.

Jeśli jesteś kobietą, zbadaj hormony żeńskie. Jeśli są niezrównoważone, porozmawiaj ze swoim lekarzem o zamiennikach hormonów identycznych biologicznie.

Jeśli nosisz warkocze, warkocze, używasz lokówki, suszarki do włosów lub gorących wałków, spróbuj zmienić fryzurę na taką, która wywiera mniejszy nacisk i stres na włosy i skórę głowy.

Jeśli zabiegi na gorące oleje lub środki chemiczne, takie jak te stosowane w trwałych produktach, powodują stany zapalne skóry głowy, przerwij ich stosowanie lub zmniejsz częstotliwość ich stosowania.

Używaj delikatnych szamponów i odżywek, aby uniknąć niepotrzebnego uszkodzenia włosów.

U mężczyzn zioła, takie jak palma sabałowa i korzeń lukrecji, pomagają blokować powstawanie D HT. To samo dotyczy suplementacji cynkiem. Jako dodatkową korzyść, badania pokazują, że te suplementy mogą również pomóc w zapobieganiu przerostowi prostaty.


Biografia autora
Dr Rita Louise jest lekarzem naturopatą i założycielem Instytutu Energetyki Stosowanej. Odwiedź http://www.soulhealer.com lub www.appliedenergeticsinstitute.com, aby uzyskać więcej informacji.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Prawda #wypadaniu #włosów

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *