Perfumy i zapachyLudzkość używa perfum od dość dawna. Niektórzy twierdzą, że po raz pierwszy została odkryta w starożytnym Egipcie i używana przez różne cywilizacje, takie jak starożytni Chińczycy, Hindusi, Izraelici, Kartagińczycy, Arabowie, Grecy, Rzymianie, a ostatecznie przywrócona setki lat później we Francji. Od tego czasu francuskie perfumy stały się znane na całym świecie i dziś wyznaczają standardy doskonałości.

Słowo perfumy pochodzi z łaciny i oznacza „przez dym”. Perfumy powstały na początku, poprzez palenie kadzideł i aromatycznych ziół. Od tamtej pory wpływa na ludzkość do tego stopnia, że ​​staje się wytworem pożądania.

Dla kupujących perfumy warto zapoznać się z podstawowymi grupami zapachowymi, które pomogą w znalezieniu idealnego zapachu.

Kategoria zapachów cytrusowych wywodzi się z różnych owoców, takich jak limonka, cytryna, mandarynka, mandarynka i inne, tworząc swego rodzaju orzeźwiający aromat. Używany głównie w okresie letnim. Nadaje się do stroju biurowego, dziennego lub wieczorowego.

Kategoria zapachów kwiatowych wywodzi się z dużych odmian kwiatów, takich jak wanilia, jaśmin, róże i inne. Jest to najpopularniejsza i najczęściej stosowana grupa zapachowa. Zapach romansu i gwiaździstych nocy.

Kategoria zapachów orientalnych wywodzi się z mieszanek przypraw, żywic, bursztynu, balsamów i innych egzotycznych esencji, tworząc ciepłe i egzotyczne uczucie. Szeroko stosowany w sezonie zimowym wieczorem.

Kategoria zapachów szyprowych wywodzi się z różnych mieszanek drzewno-mchowych, dostarczając ziemskich aromatów, takich jak mech dębowy i inne rodzaje drewna. Perfumy szyprowe pachną lekko wytrawnie, niezbyt słodko. Perfumy szyprowe są bogate i trwałe, zwykle dla tych, którzy preferują zapachy nieco odbiegające od normy.

Kategoria zielonych zapachów wywodzi się z zapachów sosny, liści, ziół, jałowca i innych, zapewniając ostry zapach na zewnątrz. Dobra odzież dzienna i okazjonalna odzież wieczorowa w cieplejsze dni.

Kategoria zapachów perfum Fougere wywodzi się z bergamotki, mchu dębowego i geranium i jest używana głównie przez moich mężczyzn. Ma klasyczny styl. Świetny wybór zapachowy dla dystyngowanych dżentelmenów.

Te różnorodne zapachy będą wywoływać różne uczucia, a ludzie po prostu bardzo to lubią. Teraz, gdy wyjaśniono podstawowe grupy zapachów, każdy może jak najlepiej wykorzystać swój następny zakup perfum i użyć zapachu perfum, który najlepiej pasuje do jego stylu życia.

Jednak kupując perfumy należy mieć na uwadze, że perfumy znanych marek są dość drogie. Jeśli ktoś szuka prawdziwych perfum, musi być gotów wydać całkiem sporo pieniędzy. Jednak przywoływanie wspomnień romantycznych chwil przez zapachy może być po prostu bezcenne, a droga cena perfum może być po prostu uczciwa.

Wyślij tę stronę do:


Biografia autora
Roberto Sedycias – Konsultant IT
Ten artykuł jest objęty licencją GNU FDL i może być rozpowszechniany bez uprzedniej zgody autora. Jednak imię i nazwisko autora oraz wszystkie adresy URL (linki) wymienione w artykule i biografii muszą zostać zachowane.
Ten artykuł jest również dostępny w języku portugalskim w sekcji Artykuły z wiadomościami na stronie PoloMercantil
Roberto Sedycias pracuje jako konsultant IT w firmie PoloMercantil.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody

Czy używasz szczotki z naturalnego włosia?
Pielęgnacja włosów zaczyna się od ich rozczesania. Istnieją co najmniej trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, jak czesać włosy. Dowiedz się tutaj, w jaki sposób możesz poprawić krążenie krwi w skórze głowy poprzez odpowiednie szczotkowanie włosów. Sucha skóra zimą: jak sobie z tym poradzić
Czucie się jak mrożona rodzynka często nie jest najlepszym sposobem na cieszenie się zimą i towarzyszącymi jej radosnymi wakacjami. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z suchą skórą zimą. Rodzaje perfum
Ten artykuł wyjaśnia wiele rodzajów zapachów perfum i jest przydatnym przewodnikiem dla kogoś, kto próbuje wybrać odpowiedni rodzaj perfum pasujący do jego stylu życia.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Perfumy #zapachy

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *