Naturalne lekarstwa na powszechne dolegliwościAutor: Lee Dobbins

Wydaje się, że niektóre z najlepszych lekarstw na powszechne dolegliwości zostały zapomniane w dzisiejszym społeczeństwie, w którym wizyta w aptece może przynieść lekarstwo, które wyleczy wszystko. Następnym razem, gdy będziesz miał jedną z tych powszechnych dolegliwości, spróbuj zrobić to, co robiła babcia i wybierz się na wycieczkę do szafki kuchennej zamiast do apteki. Będzie to milsze dla Twojego portfela i zdrowia!

Podczas gdy suplementy witaminy C, D i cynku skracają żywotność przeziębienia, gorący napój cytrynowy jest również wyjątkowo dobry. Chłodny sok z cytryny i miód są doskonałym środkiem uspokajającym na ból gardła i jednocześnie dostarczają organizmowi tak potrzebnej witaminy C. Wystarczy sok z jednej cytryny na szklankę wody.

Kiedy masz przeziębienie lub grypę, ciągłe pocieranie nosa i ust chusteczką może powodować otarcia i bolesność. Spróbuj rozmazać wazelinę lub wazelinę na tych obolałych ustach i nosie.

„Strumiące zimno”, podczas którego nos i oczy obficie łzawią, może być niewygodne, a nawet zawstydzające, ale wierzcie lub nie, można złagodzić te objawy za pomocą cebuli. Wystarczy zanurzyć plasterek cebuli w szklance gorącej wody na dwie sekundy, a następnie popijać schłodzoną wodę przez cały dzień. W rzeczywistości cebulę dobrze jest mieć przy sobie, gdy masz przeziębienie, a położenie połowy cebuli na stoliku nocnym w nocy może pozbyć się objawów przeziębienia, ponieważ jej zapach jest wdychany podczas snu.

W tych nieprzyjemnych chwilach, gdy cierpisz na biegunkę, dwie łyżki brązowego octu zwykle rozwiązują problem.

Oprócz zwykłych produktów kuchennych, wiele ziół można stosować w leczeniu dolegliwości zamiast drogich leków. Na przykład, jeśli cierpisz na bóle głowy, zawroty głowy lub szum w uszach, możesz spróbować liści gorączki.

Olejki z drzewa herbacianego i eukaliptusa są przydatne w leczeniu różnych dolegliwości układu oddechowego. Są doskonałe w leczeniu przeziębienia i kaszlu. Można je wmasować w klatkę piersiową lub spalić w palniku olejowym, aby pomóc oczyścić drogi oddechowe i zapobiec zatorom. Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antyseptycznym i można nim smarować skaleczenia, ukąszenia i użądlenia. Jest często stosowany w leczeniu plam i pryszczy, a po rozcieńczeniu wodą działa jak płukanie ust (pamiętaj, że nigdy nie należy go połykać).

Ziele czarnego pluskwicy jest również silnym środkiem zwiotczającym i jest niezwykle skuteczne w łagodzeniu bolesnych skurczów menstruacyjnych. Skurcze jajników zostaną złagodzone, a także spowodują opóźnienie cyklu miesiączkowego. Jest również skuteczny w leczeniu artretyzmu, choroby zwyrodnieniowej stawów, bólów reumatycznych i neurologicznych. W małych dawkach znacznie poprawia się apetyt i trawienie, co jest bardzo korzystne dla ogólnego układu nerwowego.


Biografia autora
Lee Dobbins lubi uczyć się i pisać o ziołach i domowych środkach zaradczych. Odwiedź stronę www.herbs-home-remedies.com, aby uzyskać więcej informacji na temat alternatywnego leczenia.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły medycyny alternatywnej


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Naturalne #lekarstwa #powszechne #dolegliwości

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *