Mity o wypadaniu włosówAutor: Brendan Conroy

Nic dziwnego, że mity dotyczące wypadania włosów są bardziej znane niż fakty dotyczące wypadania włosów. Ponieważ wypadanie włosów jest tak powszechnym i niepożądanym stanem, opinia publiczna została zalana mitami dotyczącymi wypadania włosów, aby promować sprzedaż produktów zapobiegających wypadaniu włosów. Wiele firm wskoczyło na modę na wypadanie włosów z powodu naszych własnych ogromnych pragnień wyeliminowania wypadania włosów z naszego życia, nie wspominając o nieograniczonej ilości pieniędzy, które my (opinia publiczna) jesteśmy skłonni wydać na to zadanie. To sprawia, że ​​rynek wypadania włosów jest dojrzały do ​​utrwalania mitów, które zwiększą sprzedaż. Ale w większości są to po prostu mity.

Niektóre z bardziej powszechnych mitów dotyczących wypadania włosów są następujące:
Łysienie typu męskiego pochodzi ze strony matki i pomija pokolenie. Nie prawda. Nie ma jednego genu odpowiedzialnego za łysienie. Większość badaczy uważa, że ​​MPB jest wynikiem kilku różnych genów, odziedziczonych po obojgu rodzicach, które wchodzą ze sobą w interakcje powodując wypadanie włosów.

Mit wypadania włosów nr 2:
Łysienie wzorcowe dotyka tylko mężczyzn. Wystarczy zapytać jakąkolwiek kobietę cierpiącą na łysienie, to nieprawda. W rzeczywistości wypadanie włosów jest tak samo powszechne u kobiet, jak u mężczyzn, po prostu zwykle występuje w mniej zjadliwej formie i jest łatwiejsze do ukrycia. Ponadto włosy kobiet mają tendencję do przerzedzania się na całej powierzchni skóry głowy, podczas gdy włosy mężczyzn przerzedzają się punktowo i na czole.

Mit wypadania włosów nr 3:
Słaby przepływ krwi do skóry głowy powoduje wypadanie włosów. To błędne przekonanie, które od lat podtrzymują firmy sprzedające produkty przeciw wypadaniu włosów. Zapytaj dowolnego dermatologa, a powie ci, że łysa skóra głowy ma taki sam przepływ krwi, jak skóra głowy pełna włosów. To właśnie dzięki temu przepływowi krwi do łysej skóry głowy przeszczepy włosów działają tak dobrze.

Mit wypadania włosów nr 4:
Jeśli nie straciłeś włosów przed czterdziestką, nie stracisz. Znowu nieprawda. Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli jesteś genetycznie predysponowany do utraty włosów, masz zamiar. Po prostu bądź wdzięczny, że dotrwałeś do czterdziestki z nienaruszonymi włosami.

Mit wypadania włosów nr 5:
Stres powoduje wypadanie włosów. W porządku, po części to prawda, ale potrzeba bardzo traumatycznego wydarzenia, aby wywołać wystarczający stres, który spowoduje wypadnięcie włosów. Zwykły stres, którego doświadczamy na co dzień, nie sprawi, że wypadną nam włosy. W rzeczywistości pewien stres może faktycznie zwiększyć produkcję włosów.

Dobra, mógłbym wymieniać w nieskończoność mity o wypadaniu włosów i nie zabrakłoby mi tematów do rozmowy. Chodzi mi o to. Większość faktów, które wydaje nam się, że wiemy o wypadaniu włosów, to w rzeczywistości mity o wypadaniu włosów. Jeśli cierpisz na wypadanie włosów, skonsultuj się z lekarzem. Twój lekarz będzie w stanie podać ci faktyczny powód utraty włosów i doradzić, jakie rodzaje leczenia zadziałałyby w twoim konkretnym przypadku.


Biografia autora
Brendan Conroy oferuje badania i informacje dotyczące wypadania włosów na swojej stronie internetowej Hair Transplant Helpdesk.com. Witryna została zaktualizowana o nowe badania nad wypadaniem włosów z 2006 r. Witrynę można znaleźć pod adresem http://www.hair-transplant-helpdesk.com/


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Mity #wypadaniu #włosów

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *