Masaż skóry głowy w celu poprawy wypadania włosów i stymulacji wzrostu nowychMasaż skóry głowy na wypadanie włosów był stosowany w historii przez wiele różnych kultur. Masowanie skóry głowy powinno być częścią każdego schematu wypadania włosów. Jedną z najbardziej oczywistych korzyści masażu skóry głowy jest zwiększenie krążenia. Skóra głowy, jako kończyna, jest jednym z najtrudniejszych miejsc do przepływu krwi. Zwiększony przepływ krwi pomaga odżywić mieszek włosowy. Skóra głowy jest zależna od przepływu krwi, która dostarcza tlen i składniki odżywcze do mieszków włosowych.

Napięcie powoduje ucisk w skórze głowy, co ogranicza przepływ krwi. Masaż skóry głowy przywraca elastyczność i łagodzi napięcie, pomagając stworzyć idealne środowisko do wzrostu nowych włosów.

Masowanie skóry głowy pomaga również rozluźnić i usunąć martwe komórki i nadmiar sebum na skórze głowy, co może utrudniać wzrost nowych włosów. Masaż skóry głowy pomaga rozprowadzić we włosach naturalne olejki chroniące i kondycjonujące włosy.

Korzyści płynące z masażu skóry głowy wykraczają poza zapobieganie wypadaniu włosów. Siedemdziesiąt procent naszego układu nerwowego znajduje się w głowie. Masaż skóry głowy aktywuje szlaki nerwowe do mózgu i stymuluje nieużywane komórki mózgowe. Poza tym masaż skóry głowy jest przyjemny! Działa pielęgnująco i relaksująco na całe ciało.

Masaż skóry głowy powinien obejmować twarz i szyję. Możesz to zrobić sam lub zlecić to komuś. Wsuń opuszki palców pod włosy i na skórę głowy. Użyj kulek opuszków palców. Delikatnymi okrężnymi ruchami stymulować całą skórę głowy.

Poniżej znajduje się kilka odmian masażu skóry głowy do wypróbowania.

MASAŻ WYCIĄGNIĘCIA WŁOSÓW
Wsuń palce pod skórę głowy. Chwyć włosy blisko skóry głowy. Pociągnij delikatnie. Zrelaksuj chwyt, a następnie pociągnij ponownie. Zrób to 3 razy, a następnie przejdź dalej. Powtórz na całej skórze głowy. To stymuluje skórę głowy i jest cudowne, zwłaszcza jeśli ktoś inny zrobi to za Ciebie!

INDONEZYJSKI MASAŻ SKÓRY GŁOWY
Stań z rozstawionymi stopami. Oddychaj powoli i głęboko wdech i wydech. Delikatnie pochyl się do przodu od talii, wyginając kręgosłup, aż głowa znajdzie się tuż poniżej talii. Trzymaj nogi prosto. Delikatnie stukaj knykciami całą skórę głowy przez 30 sekund. Powoli podnieś ciało i powtórz w pozycji pionowej.

ORIENTALNY MASAŻ OPUSZCZAJĄCY SKÓRĘ GŁOWY
Umieść palce na środku podstawy czaszki i zacznij stukać około 30 razy. Kieruj się na zewnątrz w kierunku uszu i kontynuuj stukanie. Następnie wróć do środka czaszki, nieco wyżej i powtórz proces w ten sposób, aż cała skóra głowy zostanie opukiwana.

DOCISKANIE PĘDZLEM
Delikatne dotykanie skóry głowy szczotką z włosia dzika to łatwy sposób na dostarczenie energii i ukrwienie skóry głowy.

MASAŻ AROMATYCZNY
Dodanie olejków eterycznych lub odżywczych olejków ziołowych może zwiększyć skuteczność masażu skóry głowy. Niewielką ilość przygotowanej formuły nanieś na opuszki palców. Umieść opuszki palców pod włosami, bezpośrednio na skórze głowy i masuj okrężnymi ruchami. Kontynuuj, aż skóra głowy zostanie wymasowana, zwracając szczególną uwagę na miejsca przerzedzone.


Biografia autora
Melanie Vonzabuesnig jest autorką książki Wypadanie włosów u kobiet… Dotarcie do źródła problemu. Jej pasją jest wzmacnianie pozycji kobiet dzięki informacjom i rozwiązaniom związanym z wypadaniem włosów u kobiet.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów

Prawda o wypadaniu włosów
Wypadanie włosów jest normalne każdego dnia, a prawda jest taka, że ​​każdego dnia tracimy od 100 do 125 włosów. Jednak niektórzy ludzie doświadczają większej utraty włosów niż zwykle. Zajmij się alternatywnymi pomysłami zdrowotnymi, które mogą pomóc w naturalny sposób. Aromaterapia na wypadanie włosów — osiem najlepszych olejków eterycznych wspomagających wzrost
Od piętnastu lat jestem w stanie kontrolować wypadanie włosów i zachować zdrowe włosy dzięki aromaterapii. Ten artykuł zawiera olejki eteryczne, które uważam za najlepsze do stymulacji i utrzymania wzrostu włosów. Aromaterapia na wypadanie włosów u kobiet
Formuły olejków eterycznych były tak uzdrawiające i energetyzujące na mojej skórze głowy. To było tak, jakbym „czuł”, jak działają! W ciągu trzech miesięcy zacząłem widzieć i czuć miękki nowy wzrost.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Masaż #skóry #głowy #celu #poprawy #wypadania #włosów #stymulacji #wzrostu #nowych

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *