Makijaż i pielęgnacja skóryAutor: Tania Jain

„Makijaż i pielęgnacja skóry” jest powszechnie uważana za mocną stronę kobiet. Mężczyźni rzadko pozwalają sobie na „makijaż i pielęgnację skóry”. Wielu mężczyzn dba o swoją skórę, ale makijaż jest dla większości mężczyzn obcy. Traktowanie makijażu i pielęgnacji jako różnych tematów nie miałoby sensu; w końcu makijaż zadziała tylko wtedy, gdy skóra będzie zdrowa. Jak więc połączyć makijaż i pielęgnację skóry? Oto kilka wskazówek dotyczących makijażu i pielęgnacji skóry:

1. Zawsze pamiętaj o pielęgnacji skóry, niezależnie od tego, czy kupujesz produkty do makijażu, czy faktycznie nakładasz je na skórę po ich zakupie. Więc to, co kupujesz, to produkt do „makijażu i pielęgnacji skóry”, a nie tylko produkt do makijażu. Sprawdź składniki, aby zobaczyć, czy nie zawiera rzeczy, na które możesz być uczulony. Sprawdź również, czy zawiera chemikalia o wysokim stężeniu, które mogą uszkodzić skórę.

2. „Makijaż i pielęgnacja” to także testowanie produktów przed ich użyciem. Nałóż więc makijaż na mały skrawek skóry, np. płatki uszu i sprawdź, jak Twoja skóra na niego zareaguje.

3. Śledź datę ważności produktów do makijażu i nigdy nie używaj ich po upływie daty ważności. W rzeczywistości niektóre produkty (np. produkty na bazie witaminy C), jeśli nie są odpowiednio przechowywane, psują się znacznie wcześniej niż data przydatności do spożycia.

4. Czystość jest ważną częścią makijażu i pielęgnacji skóry. Regularnie ostrz kredki do oczu i utrzymuj cały sprzęt do makijażu w czystości przez cały czas. Możesz ustalić comiesięczną datę przeglądu sprzętu. W ramach dbania o czystość makijaż i pielęgnacja skóry powinny obejmować również utrzymywanie włosów w czystości przez cały czas.

5. Pielęgnacja paznokci to kolejny ważny aspekt makijażu i pielęgnacji skóry. Używaj dobrej jakości lakieru do paznokci i zawsze utrzymuj paznokcie w czystości. Po zakończeniu czyszczenia i polerowania paznokci należy wetrzeć olejek do skórek na krawędziach paznokcia.

6. Jeśli masz głęboko osadzone oczy, zamiast kredki użyj kredki w płynie. Zapobiegnie to rozmazywaniu się na głębokich krawędziach powieki.

7. Jeśli masz problemy ze skórą, np. trądzik, nie powinieneś stosować ciężkiego lub chemicznego makijażu. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli nie masz pewności co do produktów do makijażu, których możesz używać, gdy masz trądzik lub inne choroby skóry. Nigdy nie próbuj wyciskać pryszczy/trądziku. Pamiętaj, że makijaż i pielęgnacja skóry nie powinny kolidować ze sobą.

8. Używaj łagodnego płynu do demakijażu (zamiast go tylko zmywać).

9. Kolejną ważną procedurą „makijażu i pielęgnacji skóry” jest następująca złota zasada: „Nigdy nie śpij w makijażu”

10. Podczas aplikacji dezodorantu pamiętaj o zachowaniu zalecanej odległości między końcówką a skórą (zgodnie z informacją na opakowaniu dezodorantu).

Dlatego makijaż i pielęgnacja powinny zawsze iść w parze. Nie próbuj inaczej traktować makijażu i pielęgnacji skóry.


Biografia autora
Tania dla ultimate-cosmetics.com. Chcesz pozbyć się opuchniętych oczu? lub potrzebujesz uporać się z tymi brzydkimi zaskórnikami?


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Makijaż #pielęgnacja #skóry

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *