Lekarstwo na zaparcia przy użyciu potasu i suszonych śliwekAutor: Rudy Silva

Potas i suszone śliwki to naturalny środek na zaparcia, który można szybko zastosować, aby złagodzić zaparcia.

Potas jest potrzebny w ścianach jelita grubego, aby zapewnić działanie perystaltyczne. Bez potasu ściany okrężnicy są słabe i nie są w stanie odpowiednio reagować i kurczyć się, gdy kał musi zostać przeniesiony.

Potas w tkankach ściany okrężnicy dostarcza więcej tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek i eliminacji toksyn. Ponadto potas tworzy alkaliczne środowisko wewnątrz i na zewnątrz komórki, które pomaga chronić ściany komórkowe przed bakteriami, grzybami i innymi patogenami.

Potas jest potężnym źródłem, jeśli chodzi o oczyszczanie, karmienie i budowanie ścian okrężnicy. Usunięcie cienkiej warstwy osadu – stwardniałego śluzu, zaschniętych fekaliów, odpadów, metali ciężkich – ze ściany okrężnicy można osiągnąć poprzez spożywanie pokarmów bogatych w potas.

Nadmierne gromadzenie się na ścianach okrężnicy kału i toksyn jest przyczyną ciągłych zaparć. To nagromadzenie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie ścian okrężnicy.

Potas jest niezbędny do zmniejszenia lęku i depresji. Warunki te mogą wpływać na ruchy perystaltyczne okrężnicy. Jego brak powoduje zwiotczenie mięśni i narządów oraz utratę napięcia.

Potas również usuwa wodę z organizmu. Więc kiedy potas znajduje się w okrężnicy, przyciąga wodę i wciąga ją do kału. To sprawia, że ​​odchody są bardziej miękkie i łatwiejsze do poruszania się wzdłuż okrężnicy.

Aby uzyskać więcej potasu w diecie, przygotuj napój na zaparcia,

Suszone śliwki zalewamy gorącą wodą i czekamy 10 minut. Następnie zjedz suszone śliwki i wypij sok Zrób to rano na pusty żołądek.

Wysokie stężenie potasu i witaminy A w suszonych śliwkach stymuluje procesy enzymatyczne. Procesy te topią odpady kałowe i rozpuszczają blokady. Aktywują również działanie perystaltyczne, aby usunąć te odpady przez odbyt.

Produkty spożywcze bogate w potas to:
Jarmuż, kapusta, żółte pomidory, szpinak, marchew, brokuły, ogórki, kalafior, kiełki lucerny, mleko kozie, sezam, drożdże browarniane z kiełków pszenicy, siemię lniane, winogrona, papryka zielona, ​​ananas, buraki, ziemniaki ze skórką melasa Blackstrap

Jeśli masz jakąkolwiek chorobę nerek, nie przyjmuj suplementów potasu, chyba że zaleci to lekarz. Jeśli jesteś w ciąży, przyjmuj potas tylko pod nadzorem lekarza.

Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, nie przyjmuj potasu, chyba że zaleci to lekarz.

Kiedy masz zaparcia, najlepiej jest przyjmować suplement potasu. Po wyeliminowaniu zaparć wycofaj się z przyjmowanego potasu i polegaj na dawce potasu z pokarmów, które jesz.

Moja zalecana dawka potasu to 1000 – 3000 mg dziennie, przyjmowana z posiłkami.


Biografia autora
Rudy Silva ma dyplom z fizyki i jest dietetykiem naturalnym. Jest autorem e-booków Zaparcia, Trądzik, Hemoroidy i Kwasy Tłuszczowe. Pisze biuletyn o nazwie natural-remedies-thatwork.com, a jego informacje na inne tematy można znaleźć na stronie www.stop-constipation.com lub www.constipation-remedies.for–you.info


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły medycyny alternatywnej


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Lekarstwo #zaparcia #przy #użyciu #potasu #suszonych #śliwek

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *