Kontrolowanie gazów jelitowych w naturalny sposób

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły medycyny alternatywnej
Autor: Dr Rita Louise

Gazy jelitowe, wzdęcia, pierdzenie czy wiatry są naturalną częścią procesu trawienia. Ten bezwonny gaz, choć momentami krępujący, jest efektem dobrego trawienia. Każdego dnia nasze ciało wytwarza od jednego do trzech litrów gazu, który ostatecznie jest wydalany. Gaz jelitowy składa się z tlenu, azotu, wodoru, dwutlenku węgla i metanu. Jeśli wyczuwamy nieprzyjemny zapach, to dlatego, że gaz zawiera inne związki, w tym siarkowodór i amoniak.

Bakteria żyjąca w naszym przewodzie pokarmowym jest tym, co wytwarza większość gazów jelitowych. Trawi pokarm, który jemy; przede wszystkim cukry, skrobie i celulozę. Kiedy spożyte cukry nie są odpowiednio rozkładane, mogą fermentować i wytwarzać gaz, gdy przechodzą przez jelito cienkie. Skurcze jelita cienkiego napędzają ten gaz przez jelito grube, gdzie jest on wydalany przez odbytnicę. Zapobiega to gromadzeniu się gazów w organizmie, co może powodować skurcze.

Niektóre pokarmy wytwarzają więcej gazu niż inne. Niektóre zdrowe produkty, takie jak owoce, warzywa, płatki owsiane, fasola i groszek często są najgorszymi winowajcami. Te pokarmy są bogate w błonnik rozpuszczalny. Błonnik spowalnia trawienie skrobi w jelicie cienkim, sprzyjając w ten sposób zwiększonemu gazowi. Błonnik ma jednak wiele zalet, w tym promowanie zdrowego przewodu pokarmowego, regulację poziomu cukru we krwi i utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Zwykle przepuszczamy gaz około czternastu razy dziennie. Gazy jelitowe uważa się za nadmierne tylko wtedy, gdy przepuszcza się je ponad dwadzieścia razy dziennie. Jeśli ktoś skarży się na nadmierne gazy, ale nie oddaje ich ponad dwadzieścia razy dziennie, to może dziać się coś innego. Być może prawdziwym zmartwieniem jest nieprzyjemny zapach ich gazu, niezdolność do powstrzymania gazu, a nawet problem z zabrudzeniem bielizny podczas podawania gazu. Na szczęście istnieje wiele naturalnych, alternatywnych środków zdrowotnych, które możemy wypróbować, a które mogą pomóc zmniejszyć lub wyeliminować zawstydzenie gazów jelitowych z naszego życia.


Zalecenia dotyczące dobrego samopoczucia

  • Unikaj pokarmów, takich jak fasola, brokuły, kapusta, szparagi, kawa, jajka, ryby, suszone śliwki, rzodkiewki, daktyle, figi – lub sztucznych słodzików, takich jak sorbitol – które mogą sprzyjać wytwarzaniu gazów.
  • Ogranicz żywność o wysokiej zawartości tłuszczu. Tłuszcze spowalniają trawienie pokarmów w żołądku i jelicie cienkim.
  • Unikaj mleka i produktów mlecznych, zwłaszcza jeśli podejrzewasz u siebie nietolerancję laktozy.
  • Spróbuj wziąć enzym trawienny lub gorzki tonik trawienny przed posiłkami, aby poprawić trawienie węglowodanów.
  • Wykazano, że tabletki z węglem aktywnym przyjmowane przed posiłkiem znacznie zmniejszają tworzenie się gazów.
  • Imbir, świeży lub w postaci tabletek, jest przydatny w łagodzeniu wzdęć.
  • Kocimiętka i koper włoski to zioła, które są często stosowane w celu złagodzenia wzdęć i zmniejszenia gazów jelitowych.
  • Formuła Anti-Gas firmy Nature’s Sunshine zawiera mieszankę ziół, które wspomagają organizm w wydalaniu gazów.
  • Suplementacja probiotykami, takimi jak cidophilus i bifidophilus, wspiera zdrowe bakterie w przewodzie pokarmowym i kontroluje bakterie wytwarzające gaz.


Biografia autora
Lekarz medycyny naturalnej, dr Rita Louise, Ph.D. jest autorem książek „Avoiding the Cosmic 2×4” oraz „The Power Within”. To jej wyjątkowy dar jako medycznej intuicji i jasnowidza, który oświetla i ożywia jej pracę. Pozwól dr Louise pomóc ci przywrócić zdrowie, uzdrowienie i pełnię życia. Szkolenia z zakresu intuicji medycznej i medycyny energetycznej właśnie się formują. Odwiedź http://www.soulhealer.com lub zadzwoń (972) 475-3393, aby uzyskać więcej informacji.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły medycyny alternatywnej


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


#Kontrolowanie #gazów #jelitowych #naturalny #sposób

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *