Jak uniknąć kontuzji

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły fitness
Autor: Diana Statham

Ćwiczenia to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji i zdrowia, ale wiąże się to również z ryzykiem kontuzji. Jeśli jednak zastosujesz się do kilku podstawowych wskazówek i nie przekroczysz swoich ograniczeń fizycznych, możesz mieć pewność, że będziesz mieć przyjemny i bezpieczny trening.

Rozgrzewka:
Rozgrzewka jest niezbędna… to nie może być wystarczająco zestresowane. Rozpoczęcie ćwiczeń bez rozgrzewki może być bardzo szkodliwe dla organizmu.
Zawsze warto wykonać stosunkowo delikatne ćwiczenia, aby rozgrzać mięśnie, dzięki czemu będą mniej podatne na uszkodzenia, które mogą wystąpić podczas ćwiczeń. Zapewnią również, że staną się bardziej elastyczne i zwinne.

Wystarczy poświęcić kilka minut na rozgrzewkę. Około 5 do 10 minut powinno wystarczyć. Rozciągaj mięśnie i inne tkanki miękkie. To przygotuje twoje ciało do bardziej rygorystycznych ćwiczeń, które nastąpią, i pomoże ci iść przez dłuższy czas bez uczucia zmęczenia.

Właściwe wstawanie:
Odzież fitness jest bardzo ważna. Tylko wtedy, gdy czujesz się swobodnie i komfortowo w tym, co masz na sobie, możesz wykorzystać swój optymalny potencjał.
Odpowiednie buty to podstawa. Muszą być dopasowane do rodzaju ćwiczeń, które wykonujesz. Kupując parę butów fitness, zawsze skonsultuj się z obsługą sklepu ze sprzętem sportowym i poproś o radę. Niewłaściwy rodzaj butów może prowadzić do skręceń, a nawet długotrwałych obrażeń.
Również ubrania muszą być wygodne, luźne i najlepiej uszyte z materiału wchłaniającego pot, takiego jak bawełna. Bardzo ciasne ubrania mogą być niewygodne, a bardzo luźne ubrania mogą przeszkadzać.
Nie idź na kompromis, jeśli chodzi o odzież fitness.

Ochłonąć:
Nie zatrzymuj się nagle pomiędzy intensywnymi treningami. Powoduje to gromadzenie się krwi w żyłach nóg i może powodować zawroty głowy i omdlenia. Daj czas na usunięcie kwasu mlekowego wytwarzanego przez mięśnie podczas intensywnych ćwiczeń, kończąc sesję kilkoma minutami delikatnych ćwiczeń.

Zmień i zamień:
Dobrym pomysłem jest połączenie forsownej aktywności z czymś, co jest stosunkowo mniej wymagające fizycznie. Zmniejsza to ryzyko nadmiernego wysiłku i daje Twojemu ciału więcej czasu na regenerację po napadach intensywnej aktywności.

Przestań, gdy zacznie boleć:
Jeśli ćwiczenie zacznie boleć, przerwij, aż ból całkowicie ustąpi. Powiedzenie „bez bólu nie ma zysku” powinno być ignorowane, ponieważ zmusza cię do przekroczenia swoich fizycznych ograniczeń… co w końcu nie jest dobrą rzeczą. Jeśli odczuwasz dyskomfort fizyczny i takie rzeczy, jak zawroty głowy, omdlenia, nudności, duszność itp., natychmiast udaj się do lekarza.
Unikaj także ćwiczeń, gdy jesteś chory lub źle się czujesz.


Biografia autora
Diana dla http://www.health-care-information.org Oferuje informacje na różne tematy związane ze zdrowiem, takie jak choroby, urazy i badania medyczne.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły fitness


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *