Jak sobie z tym poradzićZimą Twoja skóra może stać się bardzo sucha, a nawet bolesna. Ja sam zacząłem odczuwać skutki chłodniejszej pogody na początku października. Zwykle nie uderza mnie to tak mocno, ale w tym roku mam z tym naprawdę trudny czas. Moje usta stały się delikatne i spierzchnięte i musiałam przejść na inną formułę codziennego płynu do mycia twarzy, ponieważ złuszczające drobinki w moim obecnym płynie do mycia twarzy podrażniały moją skórę. Moja twarz zrobiła się czerwona i zaczerwieniona. Będę musiała ograniczyć codzienne złuszczanie do zaledwie dwóch razy w tygodniu. Również moje dłonie i stopy stały się bardzo suche.

Ach, zima. Może być tak spokojnie, ale tak bezlitośnie. Wewnątrz jesteś narażony na suche ciepło, a na zewnątrz jesteś bombardowany ostrymi zimowymi promieniami UV pochodzącymi od słońca i lodowatych wiatrów. Tak, promienie słoneczne są nadal tak samo niebezpieczne jak latem i odbijają się od wszelkich zaśnieżonych powierzchni, odbijając promienie z powrotem na Ciebie. Będziesz potrzebować dobrego kremu nawilżającego do twarzy z filtrem SPF.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zwalczyć suchą skórę zimą:
1)Używaj balsamu do ust (najlepiej z filtrem SPF) i pod żadnym pozorem nie oblizuj ust. To tylko pogarsza sprawę.
2) Nawilżaj dłonie dobrej jakości kremem do rąk. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie tubkę kremu do rąk.
3) Pij dużo wody i ogranicz spożycie alkoholu. Alkohol jest środkiem odwadniającym.
4) Kup nawilżacz, jeśli jeszcze go nie masz. Może to również pomóc obniżyć rachunki za ogrzewanie. Wiesz, ta cała sprawa z upałem i wilgocią. Pomyśl o lasach deszczowych Amazonii.
5) Użyj filtra prysznicowego. Odfiltruje wysuszający skórę chlor w wodzie z kranu. Unikaj używania gorącej wody pod prysznicem, nawet jeśli jest to przyjemne uczucie w mroźny zimowy poranek. Tylko pozbawi skórę naturalnych olejków i spowoduje szybsze odparowanie wody. Użyj tylko ciepłej wody. Opłaca się też zamienić mydło, które wysusza skórę, na jedwabisty żel do mycia ciała, który pomoże skórze zatrzymać nawilżenie. Wychodząc spod prysznica osusz skórę, nie pocieraj. Nałóż przyjemny krem ​​nawilżający, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, aby pomóc zatrzymać wilgoć.

Kiedy wilgotność spadnie do 50 procent lub mniej, będziesz musiał zwrócić jeszcze większą uwagę na swoją rutynę nawilżania. Trzymaj się z dala od ostrych peelingów lub środków czyszczących, ponieważ wyeliminują one większość olejków ze skóry i łatwiej wysuszą skórę. Dotyczy to zarówno produktów do pielęgnacji skóry, jak i środków czyszczących.

Moją ulubioną wskazówką dotyczącą zimowej pielęgnacji skóry jest nałożenie na stopy gęstego, bogatego kremu nawilżającego przed pójściem spać, koncentrując się na okolicy pięty. Następnie załóż ładne, wygodne skarpetki. Po przebudzeniu stopy będą miękkie, gładkie i dobrze nawilżone.

Niezwracanie uwagi na wyjątkowo suchą skórę może prowadzić do problemów zdrowotnych i działać jak mata powitalna w przypadku wysypki i infekcji skóry. Zadbaj więc o swoją skórę i ciesz się zimą!


Biografia autora
Katrina Price jest konsultantką do spraw pielęgnacji skóry i właścicielką www.skincareteacher.com


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody

Czy używasz szczotki z naturalnego włosia?
Pielęgnacja włosów zaczyna się od ich rozczesania. Istnieją co najmniej trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, jak czesać włosy. Dowiedz się tutaj, w jaki sposób możesz zwiększyć krążenie krwi w skórze głowy poprzez odpowiednie szczotkowanie włosów.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Jak #sobie #tym #poradzić

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *