Grzybica Paznokci — nie trzeba żyć z infekcją

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Richard Klemens

Choroby paznokci rzadko powodują niepełnosprawność, a nawet są bolesne. Ale są uciążliwe. Jednym z najczęstszych problemów jest grzybica paznokci stóp (nazwa medyczna onychomysosis) – choruje na nią około 15% osób, w tym prawie połowa osób powyżej 70 roku życia.

Ta infekcja zyskała dużo czasu w prasie i reklamie, ponieważ w końcu istnieją terapie, które faktycznie skutecznie eliminują te infekcje.

Szybki przegląd choroby może naprawdę pomóc nam się jej pozbyć.

Ciało zwykle jest gospodarzem różnych mikroorganizmów, w tym bakterii i grzybów. Niektóre z nich są przydatne dla organizmu. Inne mogą się szybko rozmnażać i tworzyć infekcje. Grzyby mogą żyć na martwych tkankach włosów, paznokci i zewnętrznych warstw skóry. Infekcja grzybicy paznokci (zwana grzybicą paznokci) występuje, gdy grzyby zakażają jeden lub więcej paznokci. Grzybica paznokci zwykle zaczyna się od białej lub żółtej plamki pod czubkiem paznokcia lub paznokcia. Zwykle dotyczy to paznokci stóp, a nie paznokci dłoni. Infekcja faktycznie zjada twoją skórę i paznokcie, więc może dalej rosnąć i może rozprzestrzeniać się na inne paznokcie. Twoje paznokcie mogą wyglądać „inaczej”, być tak grube, że trudno je przyciąć i mogą powodować dyskomfort, ból lub tkliwość, które zakłócają codzienne czynności. Grzybica paznokci występuje u około 15% dorosłej populacji.

Zakażenia grzybicą paznokci stanowią około połowy wszystkich chorób paznokci. Infekcje te zwykle rozwijają się na paznokciach stale narażonych na działanie ciepłych, wilgotnych środowisk, takich jak spocone buty lub podłoga pod prysznicem. infekcje paznokci mogą być trudne do leczenia i mogą często nawracać.


Jakie są objawy infekcji paznokci?
Każdy może zachorować na grzybicę paznokci. Są szczególnie powszechne u osób z cukrzycą lub problemami z krążeniem. Dzieci rzadko chorują na grzybicę paznokci.

Przede wszystkim możesz zobaczyć, wyczuć lub wyczuć infekcję grzybicą paznokci, gdy już się pojawi.

 • Paznokcie mogą wyglądać na brązowawe, żółtawe lub mieć małe białe plamki. Niektóre mogą być nawet brązowe lub czarne.
 • Paznokcie mogą się łuszczyć, łamać i rozdwajać.
 • Pod paznokciami mogą gromadzić się drobinki „gunk” lub gruzu.
  Twoje paznokcie mogą brzydko pachnieć.
 • Paznokcie mogą stać się tak grube, że noszenie butów powoduje ból.
 • Dyskomfort spowodowany infekcją może utrudniać chodzenie, pracę lub wykonywanie innych czynności.

Objawy te mogą nie ustąpić. W rzeczywistości, jeśli infekcje grzybicze paznokci nie są leczone, mogą się pogorszyć.

Najpierw Twój lekarz przyjrzy się uważnie Twoim paznokciom. Jeśli twój lekarz uważa, że ​​​​masz grzybicę paznokci, może przeprowadzić test. Twój lekarz może odciąć mały kawałek paznokcia, aby można go było zbadać. Można go zbadać w biurze lub wysłać do laboratorium. To jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy naprawdę masz grzybicę paznokci. Im szybciej udasz się do lekarza i zostaniesz zdiagnozowany, tym szybciej możesz powstrzymać postęp infekcji i zacząć widzieć, jak zdrowsze paznokcie odrastają. Infekcje grzybicze paznokci mogą być trudne leczyć i może stać się rezerwuarem organizmów grzybiczych, powodując ich nawroty w skórze lub paznokciach.


Jakie są przyczyny infekcji paznokci i jak się do niej dostałeś?
Grzybica paznokci składa się z maleńkich organizmów, które mogą infekować paznokcie rąk i stóp. Organizmy te nazywane są dermatofitami. Grzybica paznokci jest bardzo powszechna. Grzybica paznokci przemieszcza się pod paznokciem. Paznokieć zapewnia bezpieczne miejsce dla grzyba i chroni go podczas wzrostu. Wszystko, co uszkadza paznokieć, może ułatwić grzybowi poruszanie się, na przykład:

 • Uraz (jak walenie paznokciem młotkiem)
 • Obcisłe buty, które uciskają palce

Inne czynniki ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju grzybicy paznokci to:

 • Noszenie skarpet i butów, które utrudniają wentylację i nie wchłaniają potu
 • Mocno się pocę
 • Chodzenie boso w wilgotnych miejscach publicznych, takich jak baseny, siłownie i prysznice
 • Palenie
 • Ludzie, których ręce są często mokre (na przykład zmywacze do naczyń w restauracjach i profesjonalni sprzątacze) są bardziej narażeni na infekcje grzybicze paznokci.

Dlatego tak trudno jest dosięgnąć i zatrzymać grzybicę paznokci. Najczęściej grzybica paznokci pojawia się na paznokciach stóp. Dzieje się tak, ponieważ skarpetki i buty sprawiają, że paznokcie są ciemne, ciepłe i wilgotne. Jest to idealne miejsce do rozwoju grzyba. Organizmy tworzące grzybicę paznokci mogą czasami przenosić się z jednej osoby na drugą, ponieważ organizmy te mogą żyć tam, gdzie powietrze jest często wilgotne, a ludzie mają bose stopy. Może się to zdarzyć w miejscach takich jak kabiny prysznicowe, łazienki lub szatnie. Grzybica paznokci może również przenosić się z jednego paznokcia na inne. Osoby z cukrzycą są prawie trzy razy bardziej narażone na zakażenie grzybicą paznokci niż osoby bez cukrzycy. Ponieważ osoby z cukrzycą mają problemy z krążeniem, pozostawione bez leczenia, infekcja może często prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych na stopie.


Jak dbać o infekcję?
Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoje paznokcie, jeśli masz infekcję grzybiczą:

 • Obcinaj krótko paznokcie i spiłuj wszelkie grube obszary.
 • Nie używaj tego samego obcinacza do paznokci lub pilnika do paznokci zdrowych i zakażonych. Jeśli masz profesjonalnie wypielęgnowane paznokcie, powinnaś zabrać z domu własne pilniki i trymery.
 • Noś wodoodporne rękawice do prac mokrych (takich jak zmywanie naczyń lub podłóg). Aby chronić palce, noś 100-procentowe bawełniane rękawice do pracy na sucho.
 • Noś 100-procentowe bawełniane skarpetki. Zmień skarpetki, gdy są wilgotne od potu lub gdy zmokną Ci stopy. Codziennie zakładaj czyste, suche skarpetki.
 • Noś buty z dobrym wsparciem i szerokim palcem. Nie noś szpiczastych butów, które ściskają palce u stóp.
 • Unikaj chodzenia boso w miejscach publicznych, takich jak szatnie.

To tylko kilka prostych kroków, które należy wykonać w przypadku infekcji. Pierwszym krokiem do pokonania grzybicy paznokci jest postawienie diagnozy. Twój lekarz prawdopodobnie najpierw zbada twoje paznokcie. Znajomość przyczyny infekcji pomaga określić najlepszy sposób leczenia. Kiedy lekarz zdiagnozuje infekcję, (najczęściej) przepisze ci doustne leki przeciwgrzybicze. Nie da się pokonać grzyba bez odpowiednich leków.

Obecnie istnieje jeden bardzo skuteczny lek na grzybicę paznokci. Lamisil (chlorowodorek terbinafiny) jest przepisywany w leczeniu grzybicy paznokci stóp lub paznokci spowodowanej przez dermatofity. Terbinafina należy do klasy leków zwanych lekami przeciwgrzybiczymi. Działa poprzez zatrzymanie wzrostu grzybów. Grzyb pod paznokciami jest przyciągany przez keratynę, jedną z substancji w paznokciach i skórze. Grzyb żywi się keratyną głęboko pod paznokciem w łożysku paznokcia. Terbinafina jest również przyciągana do keratyny. Może tam być, aby zaatakować infekcję. Zabiegi powierzchniowe mogą nie być w stanie dotrzeć do niego w wystarczających ilościach, dlatego chlorowodorek terbinafiny podaje się doustnie w postaci tabletek, które są wchłaniane przez krwioobieg, aby dotrzeć do zakażenia. Tabletki Lamisil są lekiem numer 1 przepisywanym na grzybicę paznokci na całym świecie. A ponieważ grzybica paznokci może być tak trudna do wyleczenia, lek z tabletek Lamisil pozostanie w łożysku paznokcia przez kilka miesięcy po wykonaniu recepty i będzie kontynuował walkę z infekcją, dzięki czemu mogą wyrosnąć jaśniejsze, zdrowsze paznokcie. Terbinafina ma postać tabletki do przyjmowania doustnego. Zwykle stosuje się go przez 6 tygodni w przypadku grzybicy paznokci i raz dziennie przez 12 tygodni w przypadku grzybicy paznokci stóp, ale nie zobaczysz końcowego efektu leczenia, dopóki paznokieć nie odrośnie całkowicie. Wyeliminowanie infekcji może zająć od czterech do 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat radzenia sobie z grzybicą paznokci i innymi chorobami można znaleźć na mojej stronie www.gene-alliance.com/antifungal.html.


Biografia autora
Richard Clement jest wydawcą internetowym, którego celem jest pomaganie użytkownikom online w uzyskaniu odpowiedniej i skutecznej opieki medycznej. Odwiedź moją stronę http://www.gene-alliance.com/antifungal.html, aby uzyskać więcej informacji.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


#Grzybica #Paznokci #nie #trzeba #żyć #infekcją

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *