Europejska peruka z ludzkich włosów — ile to naprawdę kosztuje?Autor: Franek Migaszewski

Na pewno zastanawiałeś się, jaka jest prawda o cenach peruk wykonanych z europejskich włosów ludzkich. Od sklepu do sklepu znajdziesz ogromne zróżnicowanie cen – od 300 USD do nawet 10 000 USD!. Pozwól więc, że przeprowadzę Cię przez każdy etap procesu produkcji wysokiej jakości ręcznie robionych peruk i pokażę rzeczywiste koszty.

Po pierwsze, weź nabycie włosów. Koszt jednej peruki (0,2 do 0,4 kg) waha się od 30 do 40 USD w większości krajów Europy Wschodniej. Różnice są niewielkie, ale producenci wysokiej jakości peruk, którzy zbierają włosy w odpowiedni i dobrze kontrolowany sposób, ponoszą znaczne dodatkowe koszty. Najlepsi perukarscy odwiedzają fryzjerów i sami pielęgnują włosy, bez pośredników. Nie kupują włosów od hurtowników, bo hurtownicy mieszają włosy, bo zdobycie naprawdę dobrych włosów jest bardzo czasochłonne. Trzeba po prostu znaleźć wśród klientek fryzjera dziewczynę, która ma piękne, zdrowe włosy i która chce je obciąć. Fryzjer może takiej dziewczynie zaoferować darmową usługę i faktycznie zapłacić jej za włosy – i ewidentnie obie strony korzystają z takiej transakcji. Ale to pokazuje, że ze swej natury pozyskiwanie dobrej jakości włosów nie może być prostym, automatycznym procesem na dużą skalę. To wyjaśnia, dlaczego poza Europą Wschodnią ceny dobrej jakości włosów gwałtownie rosną – nie dlatego, że włosy same w sobie są drogie, ale z powodu ich rzadkości. Trudno sobie wyobrazić zakrojony na szeroką skalę tani proces pozyskiwania wysokiej jakości ludzkich włosów w krajach europejskich.

Po drugie, weź inne materiały użyte do produkcji peruk. Nie są drogie, a ich koszt nie przekracza 50 USD za typową perukę. Są to materiały użyte do produkcji czapki. Coraz więcej perukarzy kupuje gotowe czepki, tzw. „monofilamenty”, które zyskują na popularności, a ich koszt nie jest zbyt wysoki.

Po trzecie, weź pracę związaną z tworzeniem wysokiej jakości ręcznie robionych peruk. To jest główny czynnik kosztowy. Ręcznie robiona peruka potrzebuje co najmniej tygodnia, aby została wyprodukowana przez doświadczonego fachowca. Zajmuje to tydzień ciężkiej pracy, a każdy włosek jest doczepiany do czepka za pomocą bardzo małej szydełka lub sklejany specjalnym klejem. W przypadku długich włosów czas produkcji może wynosić od dwóch do trzech tygodni. Niezawodni perukarki robią na drutach włosy podwójnym supełkiem, co sprawia, że ​​konstrukcja jest znacznie trwalsza, ale wymaga dodatkowego nakładu pracy. W zależności od rodzaju peruki, długości włosów i rodzaju czepka koszt robocizny waha się od 150 do 300 USD.

Na koniec nie można zapomnieć o innych typowych kosztach biznesowych – amortyzacji inwestycji, kosztach zarządzania, podatkach, ubezpieczeniach, czynszu i zysku. Łącznie cena peruki wykonanej ręcznie z włosów europejskich nie może być niższa niż 500-600 USD nawet za najkrótsze włosy. Nie ma górnej granicy i zależy ona tylko od tego, ile klient jest skłonny zapłacić, ale zanim zapłacisz 1000 USD lub więcej za swoją perukę, pamiętaj o rzeczywistych kosztach jej stworzenia.

A teraz prawdziwa zagadka. Dlaczego europejskie peruki z ludzkich włosów nie są produkowane w Chinach, gdzie koszty pracy są znacznie niższe niż w Polsce, Rosji czy Czechach? Głównym powodem jest brak dobrej jakości europejskich włosów ludzkich dostępnych w wystarczająco dużych ilościach, aby możliwa była opłacalna produkcja na dużą skalę w Chinach. Dzieje się tak dlatego, że producenci peruk w krajach Europy Wschodniej kupują wszystkie dostępne włosy do własnej produkcji. Zaskakujący? – ale tak już jest. I dlatego większość peruk produkowanych w Chinach wykonana jest z włosów azjatyckich lub mieszanych, szeroko dostępnych na rynku hurtowym.


Biografia autora
Franek Migaszewski jest współzałożycielem i managerem serwisu WiggyWigs.com, pierwszego dostawcy peruk z Europy Wschodniej sprzedającego wysokiej jakości peruki z włosów ludzkich bezpośrednio na rynki zachodnie w Internecie.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Europejska #peruka #ludzkich #włosów #ile #naprawdę #kosztuje

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *