Depilacja laserowa – czy jest odpowiednia dla Ciebie?Autor: Alli Ross

Depilacja laserowa jest szeroko reklamowana, ale niewiele wiadomo na temat tej technologii. Jednak to się zmieni, gdy poświęcisz 58 sekund na przeczytanie każdego słowa tego artykułu i staniesz się dobrze poinformowany na temat trwałego usuwania włosów. Po przeanalizowaniu faktów będziesz w stanie podjąć decyzję, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak to działa
Laser służy do szybkiego i delikatnego usuwania niechcianych włosków.
Depilacja laserowa wykorzystuje falę światła, która celuje w ciemne materiały na skórze. Zwykle jest to pigment włosów. Ręczne urządzenie jest następnie używane do celowania w te obszary i usuwania z nich włosów. Ta procedura działa najlepiej dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. W przypadku ciemniejszej skóry trudniej jest celować w te obszary. Osoby o ciemniejszej skórze mogą być leczone, ale wyniki są wolniejsze i wymaga więcej sesji. Ponadto, jeśli masz ciemniejszą skórę, będziesz chciał znaleźć lekarza z większą wiedzą.

Depilacja laserowa musi być dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta.
Różne rodzaje włosów różnie reagują na zabieg laserowy. Grube ciemne włosy wydają się najlepiej reagować na leczenie laserowe. Jasne włosy są znacznie trudniejsze w pielęgnacji. Włosy blond lub rude stają się niezwykle skomplikowane. W przypadku jaśniejszych włosów wyniki są zmienne i konieczne jest wykonanie wielu sesji zabiegowych.

W rzeczywistości prawie każdy wymaga wielu sesji terapeutycznych, aby uzyskać optymalne rezultaty. Dzieje się tak dlatego, że włosy rosną cyklicznie. Nie wszystkie włosy są w fazie wzrostu w danym momencie. Dodatkowe sesje zapewniają wyłapanie wszystkich włosów, gdy są w fazie wzrostu.

Koszt depilacji laserowej
Koszty depilacji laserowej mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Jednak wahają się od 300 do 500 USD za sesję. Ponieważ jest to forma opieki medycznej, zawsze lepiej jest szukać kliniki oferującej najwyższą jakość niż najniższą cenę. Depilacja laserowa wymaga wielu lat szkolenia, indywidualnej uwagi, doświadczenia oraz przeszkolonego, troskliwego i profesjonalnego personelu.

Skutki uboczne depilacji laserowej
Większość pacjentów doświadcza bardzo niewielkich skutków ubocznych po każdej sesji. Zwykle ma to postać łagodnego uczucia oparzenia słonecznego, które ustępuje w ciągu 2-3 godzin. Nawilżacze i chłodne okłady mogą pomóc złagodzić dyskomfort w tym czasie. Wszelkie małe pęcherze, które mogą się pojawić, należy leczyć miejscowym antybiotykiem, aż do ich ustąpienia. Ponieważ byłeś narażony na tę konkretną formę promieni świetlnych, jeśli spodziewasz się być wystawiony na działanie promieni słonecznych, powinieneś stosować filtry przeciwsłoneczne przez okres do 6 tygodni po zabiegu. Wszelkich dalszych instrukcji powinien udzielić lekarz.

Jeśli masz dość depilacji woskiem lub golenia, depilacja laserowa może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Teraz, gdy wiesz więcej na ten temat, powinieneś być w stanie dokonać właściwego wyboru.


Biografia autora
Więcej informacji na temat depilacji laserowej można znaleźć na stronie www.laserhairportal.com. Twoje dni pęsety, woskowania i golenia mogą wkrótce się skończyć.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Depilacja #laserowa #czy #jest #odpowiednia #dla #Ciebie

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *