Czy używasz szczotki z naturalnego włosia?Używanie odpowiedniej szczotki do włosów i utrzymywanie ich w czystości jest niezbędne, jeśli chcesz mieć mocne włosy, które nie wypadną w przyszłości.

Szczotka do włosów naturalnych

Używanie naturalnego włosia, takiego jak sierść dzika, to dobra decyzja. Włosie szczotki z włosia dzika jest podobne do keratyny twoich włosów i pochłania brud i olej, tak jak twoje włosy. Ponadto końcówki szczotki z włosia dzika są zaokrąglone i delikatnie masują skórę głowy i włosy.

Szczotki do włosów Kent są dostępne z włosiem dzika. Ale unikaj nylonowej szczotki do włosów Kent, jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o swoje włosy.

Szczotka z nylonowym włosiem nie jest zalecana, ponieważ jest bardziej szorstka na skórze głowy i nie jest tak dobra jak szczotka z włosia dzika. Nylonowe włosie jest zwykle ostre i powoduje stan zapalny mieszków włosowych oraz łamie włosy, gdy go używasz.

Szczotkowanie Włosów

Aby utrzymać dobry wzrost włosów, potrzebujesz dobrego krążenia skóry głowy. Potrzebujesz również czystej skóry głowy z niewielką ilością oleju i brudu gromadzącego się w mieszkach włosowych. Szczotka z włosia dzika pomaga to osiągnąć podczas regularnego szczotkowania włosów.

Wyczesuj włosy, gdy są suche. Zapobiega to łamaniu się włosów. Podczas szczotkowania delikatne ciągnięcie za włosy stymuluje skórę głowy, dostarczając więcej krwi, która odżywia włosy. Również lekkie pociągnięcie stymuluje uwalnianie oleju z mieszków włosowych, który natłuszcza włosy.

Szczotkuj włosy szczotką z włosia dzika dwa razy dziennie, aby uzyskać najlepszą pielęgnację włosów – rano i wieczorem. W przypadku szczotki z krótkimi włosami przez trzy minuty, a w przypadku szczotki z długimi włosami przez pięć minut.

Pochylając głowę do podłogi podczas szczotkowania, zwiększysz krążenie krwi w skórze głowy. Teraz szczotkuj od szyi do przodu głowy, a następnie od boków do czubka głowy. Na koniec wyczesuj od przodu głowy do szyi.

Czyszczenie szczotki z włosia dzika

Jeśli to możliwe, szczotkę należy czyścić codziennie. Jeśli masz dwie lub więcej szczotek do włosów, łatwiej będzie to zrobić. Twoja szczotka z włosia dzika gromadzi brud i oleje z włosów podczas szczotkowania. Bez regularnego czyszczenia szczotki do włosów ten brud i olej ponownie osadzają się na włosach. Z biegiem czasu ten dodatkowy brud i olej zatykają mieszki włosowe i prowadzą do przerzedzania włosów lub trwałej utraty włosów.

Szczoteczkę możesz czyścić codziennie, gdy bierzesz prysznic. Oczyść go szamponem i przetrzyj włosie dłonią tam iz powrotem. Po oczyszczeniu możesz wysuszyć pędzel ręcznikiem i pozostawić go do następnego dnia. Następnego dnia jest gotowy do użycia, a druga szczoteczka jest gotowa do czyszczenia.

Dlatego używanie szczotki z naturalnego włosia, takiej jak szczotka z włosia dzika, jest najlepszym sposobem na pielęgnację włosów. Delikatne codzienne szczotkowanie stymuluje skórę głowy i utrzymuje zdrowe włosy. Ale nie zapomnij o utrzymywaniu szczotki do włosów w czystości, ponieważ nie chcesz, aby brud i olej ze szczotki wróciły na skórę głowy.


Biografia autora
Rudy Silva jest naturalnym dietetykiem. Więcej bezpłatnych porad i informacji dotyczących włosów dla kobiet można znaleźć na stronie: www.hairlossinwomen.for–you.com Aby zapisać się do jego biuletynu i otrzymać bezpłatny raport na temat zaparć, odwiedź stronę: www.natural-remedies-thatwork.com


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Czy #używasz #szczotki #naturalnego #włosia

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *