Czy naturalne produkty do pielęgnacji skóry są odpowiedzią na wszystkie problemy?Autor: Ellen Biddle

Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry, przekonasz się, że wiele osób przywiązuje dużą wagę do używania wyłącznie naturalnych produktów do pielęgnacji skóry. Wszystkie syntetyczne produkty traktują jako szkodliwe dla skóry.

Czy zatem naturalne produkty do pielęgnacji skóry są odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Co zrobić, jeśli naturalny produkt do pielęgnacji skóry nie jest dostępny do leczenia konkretnego schorzenia skóry? Czy syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry są tak szkodliwe, że powinny być zakazane?

Różni ludzie mają różne odpowiedzi na te pytania. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​ze względu na obecność syntetycznych konserwantów, naprawdę trudno jest znaleźć naturalny produkt do pielęgnacji skóry, który jest w 100% naturalny. Istnieją naturalne produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają naturalne konserwanty, ale ich koszt może być szkodliwy. Co więcej, takie naturalne produkty do pielęgnacji skóry mają krótszy okres przydatności do spożycia, a zatem nie są preferowane przez producentów naturalnych produktów do pielęgnacji skóry.

Niektórzy ludzie mają błędne przekonanie, że ponieważ naturalne produkty do pielęgnacji skóry są naturalne, nie mogą wyrządzać żadnej szkody skórze. Przydatność produktu do pielęgnacji skóry nie zależy od tego, czy jest on syntetyczny czy naturalny. Nieodpowiedni naturalny produkt do pielęgnacji skóry może zaszkodzić prawie tak samo, jak syntetyczny. Używaj więc naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, ale bądź też otwarta na syntetyczne (możesz ich potrzebować, gdy naturalne rozwiązanie nie jest dostępne)

Twój wybór naturalnego produktu do pielęgnacji skóry powinien opierać się na 3 czynnikach:

1. Rodzaj skóry (sucha, tłusta, normalna, wrażliwa) osoby, która będzie stosować ten naturalny produkt do pielęgnacji skóry
2. Warunki klimatyczne, w których będzie używany, np. gorąco i wilgotno, gwarantowałyby stosowanie bezolejowych naturalnych produktów do pielęgnacji skóry.
3. Proces aplikacji/stosowania naturalnego produktu do pielęgnacji skóry. Dobry naturalny produkt do pielęgnacji skóry (w zasadzie każdy produkt) może wydawać się bezużyteczny, jeśli nie jest używany we właściwy sposób.

Naturalne produkty do pielęgnacji skóry możesz też zrobić sama, korzystając z przepisów, które są łatwo dostępne w Internecie i książkach w księgarniach.

Stosowanie ekologicznych owoców i warzyw jest również popularne jako naturalny zabieg pielęgnacji skóry. Niektóre olejki eteryczne, olejki ziołowe, są również przydatne i są znane ze swoich właściwości nawilżających i antyseptycznych

Jednak stosowanie naturalnego produktu do pielęgnacji skóry nie oznacza, że ​​można nieostrożnie podchodzić do innych aspektów pielęgnacji skóry. Naturalne produkty do pielęgnacji skóry powinny być stosowane jako uzupełnienie następujących „niezbędnych” zaleceń: zdrowe nawyki żywieniowe (unikanie tłustych potraw), regularne ćwiczenia fizyczne, picie dużej ilości wody (8 szklanek dziennie) oraz czystość. Stworzy to idealną i całkowicie naturalną pielęgnację skóry, która pomoże zachować zdrową, piękną skórę na dłużej.

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry znajdziesz tutaj: www.ultimate-cosmetics.com/beauty/skin-care.htm


Biografia autora
Ellen dla www.ultimate-cosmetics.com. Znajdziesz tutaj wiele porad dotyczących makijażu i urody oraz mnóstwo informacji na temat pielęgnacji skóry. Dowiedz się także o opuchniętych oczach.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Czy #naturalne #produkty #pielęgnacji #skóry #są #odpowiedzią #wszystkie #problemy

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *