Czy istnieje jedno lekarstwo na trądzik, które będzie działać dla wszystkich?Autor: Rosa Dawson

Jak zapobiegać trądzikowi? Cóż, szczerze mówiąc, jeśli nie masz trądziku, prawdopodobnie nie przejmujesz się zapobieganiem mu. Co powiesz na to, aby najpierw poszukać lekarstwa, a następnie poszukać sposobów, aby zapobiec jego nawrotom w przyszłości?

Chociaż obecnie powszechnie uważa się, że to nie dieta powoduje trądzik („czekolada nie ma z tym nic wspólnego” krzyczą eksperci), warto zauważyć, że kraje wschodnie nie mają tak ekstremalnej epidemii trądziku, jak my na Zachodzie. są używane do.

Jedno jest jasne; trądzik nie jest spowodowany brudem. Dzieje się tak, gdy olej w naszym organizmie nie jest skutecznie metabolizowany, a martwe komórki naskórka stają się lepkie i blokują pory skóry. Bakterie następnie wchodzą do porów i powodują infekcję i stan zapalny.

Co zatem można zrobić, aby temu zapobiec? Wydaje się oczywiste, aby trzymać się z dala od McDonald’s i innych fast foodów, ale nasze ciała mogą nadal wytwarzać olej.

Higiena pomaga go kontrolować, jednak trądzik nie jest spowodowany brakiem higieny, a bakteriami już obecnymi w skórze. Wydaje się, że jedynym prawdziwym przeciwnikiem jest jednoczesne stosowanie wielu metod zapobiegania trądzikowi.

Glukonian cynku i niektóre antybiotyki podawane doustnie są skuteczne w leczeniu zapalenia trądziku, podczas gdy insulina również działa w ten sam sposób. Nie przeprowadzono jednak żadnych dużych badań nad tym ostatnim, więc postępuj ostrożnie z tym. Niektórzy lekarze nawet zalecali pigułki antykoncepcyjne jako mające ograniczony trądzik, a potem znowu niektórzy twierdzą, że mogą powodować trądzik!

Obecnie prowadzone są badania nad zastosowaniem laserów w profilaktyce trądziku. Lasery były używane do leczenia blizn pozostawionych przez naprawdę ciężki trądzik, a ostatnio odkryto, że woreczek mieszkowy, z którego wyrastają włosy, jak również gruczoły łojowe, które wytwarzają olej, można spalić za pomocą laserów.

Być może słyszałeś o zabiegu laserowym N-Lite. Został niedawno pokazany w popularnym dziennym programie telewizyjnym w Wielkiej Brytanii z gościem, który twierdził, że to jedyna rzecz, która całkowicie ją wyleczyła. Doprowadziło to do powszechnego uznania dla N-Lite i setek nowych klientów dla firmy.

Oczywiście od czasu pojawienia się tego telewizora wiele osób korzystało z ich usług z różnym skutkiem.

Faktem jest, że nie ma jednego lekarstwa, które poradziłoby sobie z każdym typem skóry. Jedynym sposobem na pokonanie trądziku jest mieszanie i dopasowywanie różnych zabiegów, zarówno wewnętrznie, jak i na powierzchni skóry, aż znajdziesz jedno lekarstwo, które działa tylko dla Ciebie.


Biografia autora
Rosa Dawson jest autorką na www.preventingacne.info kompletnego przewodnika po leczeniu trądziku, leczeniu i wszystkich najnowszych wiadomościach dla osób cierpiących na trądzik.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Czy #istnieje #jedno #lekarstwo #trądzik #które #będzie #działać #dla #wszystkich

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *