Czy ćwiczenia są bezpieczne dla astmatyków?Autor: Diana Statham

Chory na astmę ma na ogół wrażliwe drogi oddechowe lub drogi oddechowe, co powoduje trudności w oddychaniu pacjenta, gdy te drogi oddechowe są podrażnione przez zmianę atmosferyczną.

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby pamiętać, że niektóre sporty będą miały większe prawdopodobieństwo wywołania ataków u astmatyka. Nie oznacza to jednak, że astmatycy nie mogą bezpiecznie ćwiczyć.

Jeśli astmatycy szukają bezpiecznego sportu, naukowcy wskazują pływanie jako najlepszy możliwy sport dla astmatyków, ponieważ oddychanie rzadko, jeśli w ogóle, powoduje ucisk w klatce piersiowej u pływaków. Chociaż udział w innej formie ćwiczeń, która wymagałaby dokładnie takiej samej ilości tlenu do krążenia, może nie wywołać takiej samej reakcji u uczestnika.

Oczywiście niektórzy astmatycy doznają ostrych ataków po wejściu na basen. Naukowcy musieli znaleźć wyjaśnienie, a wyjaśnienie przyczyny nie było trudne. Niektórzy astmatycy są bardzo wrażliwi na chlor, jako środek drażniący. Nie można więc stwierdzić, że pływacy chorzy na astmę nie mają napadów.

Bieganie wszelkiego rodzaju jest często okropnym pomysłem dla pacjentów z astmą, ponieważ u niektórych osób wywołuje niemal natychmiastowy atak. Jednak ostatnie postępy w leczeniu umożliwiły niektórym sportowcom, którzy wcześniej nie byli w stanie biegać dłużej niż kilka sekund, dostosowanie ich rutynowych ćwiczeń, tak aby obejmowały bieganie.

Jeśli pacjent z astmą znajduje się w sytuacji, w której oddycha ciężko, może to wywołać początek ataku astmy. Typowe przypadki ciężkiego oddechu obejmują nie tylko ćwiczenia, ale także testy oddechowe wymagane do rozpoznania astmy.

Tak, jeśli jesteś astmatykiem, powinieneś ćwiczyć. Pozostaje wiele możliwości wyboru rodzaju ćwiczeń i sportów. Sportowcy cierpiący na astmę powinni umówić się na wizytę u specjalisty medycyny sportowej, który będzie w stanie rozwiązać z pacjentem problemy z zakresu medycyny sportowej. Specjalista może również być w stanie udzielić astmatykowi przydatnych wskazówek i innowacyjnych metod leczenia, których inni lekarze mogliby nie rozważyć.

Sporty, które obejmują krótkie okresy aktywności przeplatane krótkimi okresami odpoczynku, są świetne dla astmatyków. Niektóre przykłady obejmują; pływanie, sporty zespołowe, takie jak piłka nożna lub softball, siatkówka i joga lub pilates. Ogólnie rzecz biorąc, czas potrzebny do wystąpienia ostrych ataków wywołanych wysiłkiem fizycznym to sześć minut ciągłego ciężkiego oddychania.

Jako inspirację do kontynuowania ćwiczeń i uprawiania sportu, warto zauważyć, że wielu byłych olimpijczyków cierpiało na astmę i ostrożnie zarządzali swoim stanem, korzystając z wkładu i planu leczenia swojego lekarza.

Te kroki, jeśli zostaną wykonane w połączeniu ze spersonalizowanym planem leczenia astmy, pomogą pacjentowi w skutecznym i zdrowym programie ćwiczeń:

  • Rozgrzej się odpowiednio i nie zapomnij o ochłodzeniu.
  • Unikaj ćwiczeń w suchym, zimnym powietrzu. Jeśli nie da się tego uniknąć, pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa.
  • Zachowaj dobrą kondycję fizyczną — zachowanie zdrowia zwiększy zdolność sportowca do skutecznego unikania ataków astmy podczas ćwiczeń.

Wielu pacjentów będzie wymagać nie tylko leków zapobiegawczych lub reaktywnych, ale także dostosowanej kombinacji obu rodzajów leków, aby zapewnić im maksymalną ulgę w chorobie. Większość lekarzy zgadza się, że pożądanym rezultatem jest uzyskanie maksymalnej ulgi przy minimalnej dawce leku.
Biografia autora
Diana dla www.health-care-information.org Kompletny przewodnik po astmie i leczeniu astmy.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły fitness


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *