Czy ćwiczenia cardio poprawiają jakość i ilość życia?

  1. Ćwiczenia aerobowe natychmiast obniżają ciśnienie krwi. Dzięki regularnym ćwiczeniom osoby z nadciśnieniem mogą stopniowo zmniejszać ilość leków na serce, które muszą przyjmować codziennie.

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i innymi chorobami serca również mogą czerpać korzyści z regularnych ćwiczeń. Możliwe jest odwrócenie postępu choroby serca, jeśli osoba jest gotowa zmienić swoją dietę i prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

  1. Według niedawnego badania w Stanach Zjednoczonych ćwiczenia aerobowe mogą zmniejszyć występowanie negatywnych reakcji emocjonalnych u mężczyzn, takich jak lęk i szczególnie gniew. To może prowadzić również do lepszego zdrowia serca, ponieważ gniew został uznany za zwiększenie ciśnienia krwi, co predysponuje osobę do zawału serca.
  2. Ćwiczenia aerobowe rozgrzewają ciało. Podczas wyczerpującej aktywności fizycznej temperatura ciała wzrasta. Kiedy osoba przestaje ćwiczyć, ciało się ochładza. Ten mechanizm chłodzenia pozwala mięśniom stać się luźnymi i zrelaksowanymi.
  3. Ćwiczenia aerobowe mogą pomóc w spowolnieniu postępu choroby Alzheimera. Mówiąc o osobie z chorobą Alzheimera, doświadcza ona zmniejszonej zdolności motorycznej w czasie, ponieważ choroba postępuje i wpływa na zdolność neurologiczną osoby.

Badania przeprowadzone już w latach dziewięćdziesiątych wskazują na to, że aktywny tryb życia może pomóc w spowolnieniu, zapobieganiu lub nawet odwróceniu tego składnika choroby Alzheimera. Ćwiczenie nie musi być wyczerpujące – nawet spacer dziesięć do piętnastu minut dziennie to już dobry sposób na spowolnienie degeneracji mózgu u pacjentów z chorobą Alzheimera.

  1. Regularne ćwiczenia aerobowe promują dobrą postawę. Dobra postawa jest bardzo ważnym czynnikiem dla seniorów, ponieważ postawa wpływa również na zdolność oddychania osoby.
  2. Ćwiczenie zostało również powiązane z głębszym i lepszym snem. Więc jeśli masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem głębokiego snu w nocy, ćwiczenie późnym popołudniem może być rozwiązaniem, którego szukałeś.

Jeśli jednak ćwiczenie pobudza cię do tego stopnia, że nie możesz natychmiast zasnąć, wtedy możesz zaplanować swój regularny program fitness na wczesne popołudnie. Więc twoje ciało będzie miało wystarczająco dużo czasu, aby się ochłodzić przed pójściem spać.

Trening kardio wzmacnia sprawność aerobową. Jak wiemy, sprawność aerobowa składa się z dwóch funkcji, czyli właściwego dostarczania tlenu do mięśni w sposób efektywny i usuwania produktów ubocznych (dwutlenek węgla i produktów metabolicznych).

Ćwiczenia kardio spalają tłuszcz w prawdziwym sensie. Ale zależy to od rodzaju i treningu, który może spalić do 1000 kalorii na godzinę. Pomysł głodzenia nie może osiągnąć właściwych rezultatów, ponieważ ciało należy do zjawiska kalorii w i kalorii na zewnątrz, a jeśli nie dostarczysz paliwa swojemu ciału, to jak możesz oczekiwać pozytywnych rezultatów od swojego ciała. Więc jeśli chcesz sensownie zmniejszyć tkankę tłuszczową, musisz słuchać swojego ciała i dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych.

  1. Badania wykazują, że jeśli spędzisz 1 godzinę aerobowo, to zwiększy to trwania twojego życia o 2 godziny, co jest prawdopodobnie jednym z najzdrowszych interesów. Dlatego sprawność aerobowa poprawia jakość i ilość twojego życia.
  2. Codzienne ćwiczenia aerobowe znacznie zmniejszają umiarkowany poziom stresu i zwiększają poziom dostępnej energii.

Trening kardio pomaga zapobiegać chorobom

Mężczyźni i kobiety, którzy angażują się w sprawność aerobową, mogą mieć ograniczoną szansę na raka jelita grubego.
Trening aerobowy zmniejsza ryzyko chorób serca.
Spowalnia proces starzenia się.
Zwiększa poziom dobrego (HDL).
Poprawia jakość snu. Mało snu może cię stresować lub chorować fizycznie i psychicznie.
Osoby, które wykonują ćwiczenia kardio, stają się ostrożne i ostre umysłowo.
Kiedy wykonujesz ćwiczenia kardio lub trening aerobowy, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby uzyskać maksymalne produktywne rezultaty.
Niedobór tlenu
Stały stan
Dług tlenowy
Moc aerobowa
Próg treningu aerobowego
Strefa treningu aerobowego
Nadmierne ćwiczenia aerobowe
Intensywność ćwiczeń
Czas trwania ćwiczeń
Częstotliwość ćwiczeń
Nieporozumienia dotyczące ćwiczeń kardio
Większość ludzi nie lubi ćwiczeń aerobowych, ponieważ boją się, że ich rozmiar mięśni zmniejszy się, jeśli zaangażują się w te ćwiczenia, takie jak bieżnia, skakanie, rower itp. W rzeczywistości dobrze jest wykonywać trening kardio w celu zwiększenia ogólnej wytrzymałości i tętna spoczynkowego ciała, a także ważne jest spalanie większej ilości kalorii i zmniejszanie tkanki tłuszczowej z twojego ciała.

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *