Cukrzycowa spirala tłuszczowaJak więc ktokolwiek może być czegoś pewien? Odpowiedź jest prosta. Nie możesz być pewien. Kiedy spotkasz kogoś, kto mówi ci, że zna odpowiedź na pytania życiowe, absolutnie, na pewno – UCIEKAJ! Idą leniwą ścieżką. Nie są pewni – po prostu przestali zadawać pytania i teraz oczekują, że zrobisz to samo.

Spójrz na te odpowiedzi, cytowane przez niektórych wielkich światowych myślicieli, dotyczące kwestii pewności:

„Pewność? Na tym świecie nic nie jest pewne poza śmiercią i podatkami”. – Benjamin Franklin

„Poszukiwanie pewności blokuje poszukiwanie sensu. Niepewność jest warunkiem koniecznym, by skłonić człowieka do rozwinięcia swoich mocy”. — Ericha Fromma

„Wątpliwości nie są przyjemnym stanem, ale pewność jest absurdem”. – Wolter

„To, czego ludzie naprawdę chcą, to nie wiedza, ale pewność”. — Bertranda Russella

„Strach bierze się z niepewności. Kiedy jesteśmy absolutnie pewni, czy jesteśmy wartościowi, czy bezwartościowi, jesteśmy prawie odporni na strach”. – Williama Congreve’a

Jedną z najbardziej niefortunnych konsekwencji pewności jest to, że prowadzi ona do miękkiej izolacji przekonań. Tak, dla osoby duchowej są w życiu rzeczy, których nie należy po prostu przyjmować na wiarę i w które należy wierzyć bez kwestionowania. Bóg stworzył nas z dociekliwymi umysłami i zamierzył, abyśmy ich używali. Kiedy nie kwestionujemy i stajemy się pewni wszystkiego, wierzę, że w rzeczywistości zawodzimy Boga. Wierzę, że wiara i przekonania są po to, by ufać Bogu, a nie po to, by być leniwym w swoich umysłach.

Jeśli pozwolimy, aby nasze umysły zmiękły i zamieniły się w budyń, pozwalając wierze i wierze wkroczyć w obszary, które nigdy nie powinny być traktowane przez wiarę i przekonania, stajemy się pewni, że coś jest prawdą i dlatego musimy chronić tę konkluzję przed fałszerstwem. Na przykład artykuły wiary, takie jak dokładna metoda zastosowana przez Boga do dokonania Stworzenia, są przez nas postrzegane jako coś, co musimy chronić przed fałszowaniem, i dlatego próbujemy obalić dobrze ugruntowane teorie naukowe, takie jak teoria ewolucji. Zaczynając od konkluzji, następnie ogłaszanie fałszywym wszystkiego co podważa naszą konkluzję NIE jest sposobem w jaki dokonywane są odkrycia naukowe.

Wierzę, że wiara i rozum nie są ze sobą w konflikcie, a tam, gdzie w grę wchodzą kwestie Stworzenia i Ewolucji, wierzę, że Bóg szanuje tych, którzy mogą powiedzieć, że wierzymy, że Bóg stworzył ziemię i że nauka udowodniła, że ​​życie ewoluuje w czasie. W głębi serca wierzę, że obie rzeczy mogą być prawdziwe i nie ma konfliktu. Nie muszę widzieć dowodu stworzenia, aby wiedzieć, że to prawda. Dla mnie dowód jest dla nauki, a nie dla królestwa boskości. Mój dowód na istnienie Boga jest w moim sercu. Nie potrzebuję dalszych dowodów na istnienie Boga.

Wierzę, że Bóg chce, abyśmy odkrywali, studiowali, kwestionowali rzeczy, które widzimy wokół nas. Bóg jest silny i potężny i może wziąć kilka pytań „Dlaczego” ze swoich pytań, tak jak my możemy sobie z nimi poradzić od naszych 3-letnich wnuków. Nie bój się zadawać pytań. Pytania są początkiem zrozumienia. Pewność to koniec.

Wyślij tę stronę do:


Biografia autora
Steve i Kristyne McDaniel prowadzą www.NewLifeMastery.com, portal szkoleniowy i doradczy, na którym co kwartał rozpoczynają się nowe zajęcia. Naucz się radzić sobie z problemami życiowymi, odczuwaj więcej radości, rozumiej siebie i zadawaj kłopotliwe pytania i odpowiadaj na nie.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i chorób


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Cukrzycowa #spirala #tłuszczowa

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *