Budowanie lepszego ciała

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły fitness

Autor: Tom Venuto

Dążenie do uzyskania oszałamiająco wysportowanej, szczupłej i atrakcyjnej sylwetki to długa, powolna podróż. To nie jest coś, co można osiągnąć z dnia na dzień, połykając kilka pigułek lub przypinając elektryczny gadżet do brzucha.

Co przypomina mi, czy wiedziałeś, że zanim FTC w końcu dmuchnęło w gwizdek w sprawie elektronicznego oszustwa z pasem biodrowym, twórcy tych „ab zapperów” wyłudzili ponad 100 milionów dolarów od niczego niepodejrzewających konsumentów? Na szczęście niektóre z tych firm musiały to spłacić, a potem niektóre! FTC oskarżyła trzy firmy – Fast Abs, Ab Tronic i Ab Energizer – o fałszywą reklamę i oszukańcze praktyki gwarancyjne dla tych sztuczek „ABSurd”.

Ale odradzam. wracając do tego, co mówiłem o podróży do lepszego ciała…

W zeszłym tygodniu wyjrzałem przez okno i tam, gdzie kiedyś nie było nic oprócz pustej parceli wypełnionej ziemią, stał rozległy sześciopiętrowy kompleks apartamentów z cegły. Jeśli ktoś po raz pierwszy spojrzał na tę masywną ukończoną konstrukcję, może nie być pod wrażeniem. Ponieważ jednak obserwowałem cały proces budowy z okna mojego salonu, byłem pod wrażeniem – a nawet zdumiony – czym jest wznoszenie tego rodzaju konstrukcji.

Pamiętam, jak każdego dnia obserwowałem ekipę, która pracowicie krzątała się wokół jak pracowite pszczoły, układając jedną cegłę po drugiej. Z dnia na dzień wydawało się, że niewiele się zmieniło. Ale powoli, przez półtora roku, obserwowałem, jak budynek stopniowo przekształca się w gotowy produkt.

Kiedy patrzysz na kogoś z niesamowitym ciałem jak na gotowy produkt, często zapominasz o długiej, żmudnej podróży i ciężkiej pracy potrzebnej do zbudowania tego ciała. O ile nie byłeś ramię w ramię z tą osobą na siłowni (i w kuchni), obserwując wykonywaną pracę, łatwo przypisać tak wyrzeźbioną sylwetkę genetyce lub przypisać zasługę suplementowi (po prostu wzięli produkt XYZ i voila – z dnia na dzień abs). To, czego nie widzisz i nie doceniasz, to wszystkie miesiące i lata potu i ciężkiej pracy.

Dbanie o formę jest bardzo podobne do projektu budowlanego. Po pierwsze, w umyśle musi pojawić się obraz. Następnie wizja przechodzi na papier jako plan. Położenie fundamentu zajmuje miesiące. Przyjdą kolejne miesiące pracy. Na co dzień wydaje się, że niewiele się dzieje. Patrzysz w lustro i wydajesz się w większości taki sam jak wczoraj. Ale rzeczywiście, małe ulepszenia powoli się kumulują, podobnie jak odsetki w banku. Pewnego dnia patrzysz w lustro i „nagle” twój plan staje się rzeczywistością.

Ciało modelki fitness, zawodnika sylwetkowego lub kulturysty nie jest bardziej prawdopodobne do zbudowania z dnia na dzień niż zbudowanie wieżowca w ciągu nocy. To nie jest fizycznie możliwe. Akceptacja idei, że jakikolwiek rodzaj pigułki, proszku, leku, suplementu lub jakiejkolwiek maszyny sprawi, że stanie się to szybciej niż zamierzała natura (bez negatywnych konsekwencji lub skutków ubocznych) jest czystym szaleństwem. Nie możesz tego wymusić.

Wzrost i rozwój każdego rodzaju zawsze wymaga okresu ciąży. Dla dziecka to dziewięć miesięcy. W przypadku kukurydzy myślę, że to około trzech miesięcy. Gdybyś była przyszłą mamą, czy chciałabyś przyspieszyć ten proces? Czy jakikolwiek nowy rozwój w żywieniu lub naukach medycznych może przyspieszyć ten cudowny cud choćby o jedną jotę? Gdybyś był rolnikiem, czy próbowałbyś zbierać plony, zanim dojrzały? Czy wykopałbyś swoje nasiona, żeby zobaczyć, czy coś tam rośnie?

Odpowiedzi są oczywiste. Gdybyśmy tylko adoptowali tego samego pacjenta, pielęgnując „matczyny” lub „rolniczy sposób myślenia” w celu uzyskania formy, nikt już nigdy nie marnowałby pieniędzy na „szybkie mięśnie brzucha”, „ćwiczenia w butelce” lub inne tego typu głupoty. Zrozumielibyśmy, że najpierw trzeba siać, a potem zbierać plony, ale nie można siać i zbierać plonów w tym samym czasie.

Jeśli kiedykolwiek będziesz sfrustrowany tempem postępów w swoim programie fitness lub odchudzania (a kto nie), po prostu pamiętaj; sukces jest zawsze gwarantowany wytrwałym. Nic na świecie nie może powstrzymać kogoś, kto wie, czego chce i jest gotów nadal płacić cenę, dopóki tego nie dostanie. To po prostu wymaga czasu.

Zostań architektem i budowniczym własnego wymarzonego ciała. W końcu zbudujesz ciało, które chcesz, jeśli będziesz wystarczająco cierpliwy i odmówisz rezygnacji. I stawiaj sobie WYSOKIE cele! Stwórz fantastyczny plan. Michał Anioł powiedział: „największym niebezpieczeństwem nie jest to, że stawiamy sobie zbyt wysokie cele i nie osiągamy ich, największym niebezpieczeństwem jest to, że stawiamy sobie zbyt niskie cele i je osiągamy”. Wyobraź sobie zamek – prawdziwy Taj Mahal ciała! Nie ma nic złego w budowaniu zamków na niebie, o ile cierpliwie pracujesz nad położeniem pod nimi fundamentów. Istnieje bardzo niewiele nierealistycznych celów; tylko cele z nierealistycznymi terminami.

Więc kładź te „cegły” – każdego dnia – po jednej na raz – i na pewno w końcu zbudujesz sobie pałac.


Biografia autora
Tom Venuto jest certyfikowanym trenerem osobistym, naturalnym kulturystą i autorem najlepiej sprzedającego się e-booka o diecie „Burn the Fat, Feed The Muscle”. Informacje na temat e-booka Toma można znaleźć na stronie www.burnthefat.com. Aby uzyskać Darmowy miesięcznik Tom’s e-zine, odwiedź www.fitren.com.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły fitness©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *