Blizny potrądzikowe — jakie są moje możliwości leczenia?

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Adam Ostry

Blizny potrądzikowe mogą mieć poważny wpływ na obraz siebie i stan emocjonalny osoby. Na szczęście w ostatnich latach nastąpił znaczny postęp w leczeniu blizn potrądzikowych. Należy pamiętać, że nic nie wyleczy całkowicie większości blizn.

Terapia laserowa
Używanie laserów do leczenia blizn jest nową technologią, ale jest jedną z najbardziej obiecujących opcji leczenia ciężkich blizn. Lasery usuwają blizny i stymulują wzrost nowej skóry w jej miejsce. Po zabiegu skóra będzie różowa i opuchnięta przez około tydzień. W tym czasie bandaże należy trzymać na skórze, aby zapobiec infekcji. Powrót do normalnego stanu skóry zajmuje miesiące, ale większość ludzi zobaczy mniej zauważalne blizny i gładszą skórę. Laserowe leczenie blizn może być jednak dość drogie.

Terapia chirurgiczna (dermabrazja)
Ta forma leczenia blizn wykorzystuje zmotoryzowane wiertło, które zwykle zawiera cząsteczki diamentu. Diamenty w postaci proszku są bardzo silnymi materiałami ściernymi. Po zakończeniu procedury powstanie strup. Gdy rana się zagoi, pojawi się gładka różowa warstwa nowej skóry. Często konieczne są wielokrotne zabiegi, a każdy z nich może kosztować 1500 USD.

Kremy i żele
Istnieje wiele miejscowych metod leczenia, które rzekomo zmniejszają widoczność blizn. Niektóre zawierają witaminę E i inne składniki odżywcze. Mederma to popularna marka. Wiele osób twierdzi, że może poprawić blizny w ciągu zaledwie 8 tygodni w przypadku nowych blizn lub 6 miesięcy w przypadku starszych blizn. Wyniki stosowania miejscowych maści takich jak ta będą się różnić w zależności od osoby.

Zastrzyk kolagenu
Jest to tymczasowa poprawka, w której własny tłuszcz lub kolagen pacjenta jest wstrzykiwany w miejsce blizny. Działa to dobrze w przypadku niektórych osób z głębokimi bliznami. Wstrzyknięty materiał służy do podniesienia skóry i zmniejszenia wyglądu wgłębień i zmarszczek powstałych w wyniku blizny. Jednak ta procedura musi być powtarzana co 6 miesięcy i może być kosztowna.

Przeczytaj więcej na www.adult-acne.org


Biografia autora
Adam Sharp pisze o trądziku na swojej stronie internetowej http://www.adult-acne.org.


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


#Blizny #potrądzikowe #jakie #są #moje #możliwości #leczenia

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *