Balsamy a kremy do pielęgnacji skóry

Bezpłatna zawartość witryny » Zdrowie » Artykuły o urodzie
Autor: Ellen Biddle

Na rynku nie brakuje kremów i balsamów do pielęgnacji skóry. Nazwij dolegliwość, a znajdziesz setki kremów, balsamów i innych produktów do pielęgnacji skóry. W wyniku ciągłych badań i stale rosnącego popytu liczba produktów do pielęgnacji skóry zdaje się wzrastać. Balsamy do pielęgnacji skóry i kremy do pielęgnacji skóry to najpopularniejsze formy, w jakich dostępne są te produkty i zawsze wydaje się, że toczy się debata, która forma jest lepsza?

Cóż, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje się to bardziej kwestią osobistego wyboru. Jednak tłuste kremy są z pewnością mniej popularne w porównaniu do nietłustych (lub mniej tłustych). Ponieważ aplikacja kremów do pielęgnacji skóry jest łatwiejsza, wydaje się, że są one preferowane (w porównaniu z balsamami) w przypadkach, gdy produktu do pielęgnacji skóry nie należy usuwać natychmiast po aplikacji. Tak więc kremy do pielęgnacji skóry wydają się bardziej popularne jako środki nawilżające niż jako środki czyszczące lub tonizujące. W przypadku toników balsamy wydają się być bardziej preferowane niż kremy do pielęgnacji skóry. Istnieją kremy do pielęgnacji skóry, które działają również jako toniki, ale generalnie toniki są dostępne tylko w postaci płynnej. Do oczyszczania równie popularne są balsamy i kremy do pielęgnacji skóry; jednak przechylenie wydaje się bardziej w kierunku balsamów.

Wiadomo, że kremy są najbardziej skuteczne w utrzymywaniu wilgoci w skórze; stąd też najpopularniejszą formą kremów do pielęgnacji skóry są kremy nawilżające. Z tego samego powodu wiele osób kojarzy kremy pielęgnacyjne z cerą suchą i wrażliwą. Choć do pewnego stopnia jest to prawda, kremy do pielęgnacji skóry nie są stosowane tylko do cery suchej, ale także do produkcji produktów do cery tłustej, np. kremów z witaminą A i kremów siarkowych, które pomagają zmniejszyć wydzielanie sebum.

Kremy do pielęgnacji skóry są również stosowane w przypadku produktów, które zaspokajają problemy skórne, zwłaszcza w przypadku zaburzeń wymagających nałożenia produktu na niewielką zlokalizowaną powierzchnię. Wynika to z faktu, że kremy do pielęgnacji skóry są łatwiejsze do nałożenia (bez strat) na dotkniętym obszarze. Jednak w przypadkach, gdy skóra wymaga przemycia lekiem/produktem, lepszym wyborem jest balsam. Przeważnie producenci również zdają sobie z tego sprawę, ułatwiając wybór między balsamem a kremem pielęgnacyjnym

Kremy pod oczy i kremy przeciwstarzeniowe to inne przykłady, w których krem ​​do pielęgnacji skóry jest preferowany w porównaniu z jego odpowiednikiem w postaci balsamu.

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz (krem lub balsam), wiedza o tym, jak skutecznie go używać, jest ważniejsza niż cokolwiek innego.


Biografia autora
Ellen dla www.ultimate-cosmetics.com. Znajdziesz tutaj wiele porad dotyczących makijażu i urody oraz mnóstwo informacji na temat pielęgnacji skóry. Dowiedz się także o witaminach dla skóry. Nasze fora – forums.ultimate-cosmetics.com


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły dotyczące zdrowia i urody


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone


#Balsamy #kremy #pielęgnacji #skóry

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *