Aromaterapia na wypadanie włosów u kobietW wieku 32 lat moje włosy nagle zaczęły wypadać garściami. Wypadanie włosów zaczęło się w sierpniu. W październiku, zaledwie dwa miesiące później, byłem prawie całkowicie łysy.

Poza wypadaniem włosów moje zdrowie fizyczne było doskonałe. Ponieważ wszystkie moje testy medyczne wróciły do ​​normy, mój lekarz poradził mi, abym założył dobrą perukę i zaczął żyć dalej. Moi przyjaciele i rodzina zachęcali mnie, abym liczył swoje błogosławieństwa, a nie wady. Próbowali mnie przekonać, że w środku wciąż jestem tą samą osobą, z włosami lub bez. nie kupiłem tego. Ale dostałem perukę i zacząłem żyć dalej.

Nowy znajomy, którego poznałam, był fryzjerem specjalizującym się w cienkich, delikatnych włosach. Po zwierzeniu się jej opowiedziała mi o wspaniałych wynikach niektórych jej klientów stosujących aromaterapię. Uzbroiła mnie w książki i informacje. Wchłonąłem to wszystko i uczyłem się więcej, aż byłem gotowy do stworzenia własnej formuły do ​​skóry głowy.

Do wyboru było wiele olejków eterycznych. Szczególnie mi się podobało
za pomocą olejku z mięty pieprzowej. Uczucie mrowienia, które wywoływało, zdawało się energetyzować moją skórę głowy i całą moją istotę. Zapach olejku pobudzał mnie, więc był to świetny wybór, aby użyć go rano, aby rozpocząć dzień.

W nocy eksperymentowałam z bardziej relaksującymi olejkami, takimi jak cytrynowy, lawendowy, rumiankowy, cyprysowy i z nasion marchwi. Często spałam z olejkami na skórze głowy i zmywałam je rano. Unoszący się aromat zdawał się wabić mnie w głęboki sen, pomagając obudzić się odświeżonym i ożywionym.

Formuły olejków eterycznych były tak uzdrawiające i energetyzujące na mojej skórze głowy. To było tak, jakbym „czuł”, jak działają! W ciągu trzech miesięcy zacząłem widzieć i czuć miękki nowy wzrost. Po trzech miesiącach cała moja skóra głowy została wypełniona nowymi włosami.

Minęło piętnaście lat od czasu, kiedy zaczęło mi wypadać włosy. Co jakiś czas znajduję początki nowych łysin lub zauważam więcej wypadających włosów niż zwykle.

Gdy tylko zauważę wypadanie włosów, zaczynam je leczyć preparatami z olejkami eterycznymi. Moje włosy szybko reagują na zabiegi aromaterapii. Udało mi się zatrzymać wypadanie włosów i rozpocząć ponowny wzrost, zanim stanie się to zauważalne.

Na początku nie obchodziło mnie, jak działają olejki eteryczne. Sam fakt, że działały, był wszystkim, co potrzebowałem wiedzieć. Ale ponieważ tak bardzo zafascynowały mnie efekty i tak polubiłem aromaty, formalnie zacząłem studiować aromaterapię.

Olejki eteryczne traktuję jako „nawóz do włosów”. Zwiększają krążenie w skórze głowy. Zwiększony ukrwienie odżywia cebulki włosów. Zwiększają dopływ tlenu, pobudzają regenerację komórek i usuwają toksyny. Dokładnie oczyszczają skórę głowy, usuwając nadmiar sebum, martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia środowiska.

Olejki eteryczne należy rozcieńczać olejkami stałymi. Moimi ulubieńcami okazały się olejek jojoba i rycynowy, które same w sobie są zdrowe dla włosów i wspomagają ich wzrost.

Wybór olejków eterycznych do użycia w Twojej formule wymaga pewnych badań i wiedzy. Niektórych olejków eterycznych nie można stosować w pewnych stanach medycznych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, ciąża itp.

Twoja formuła będzie skuteczniejsza, jeśli wybierzesz olejki specjalnie dla swojej kondycji, a nie generyczną formułę na wypadanie włosów. Możesz dostosować swoją formułę do konkretnego stanu skóry głowy, na przykład suchej, tłustej, swędzącej, wrażliwej itp. Możesz dodatkowo dostosować swoją formułę, wybierając olejki, które łączą się w zapach, który lubisz.

Chociaż nakładasz formułę na skórę głowy, gojenie się nie kończy. Wiadomo, że aromaterapia zapewnia ogólne poczucie fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrego samopoczucia, które wykracza daleko poza lepszą czuprynę!


Biografia autora
Melanie Vonzabuesnig jest autorką książki Wypadanie włosów u kobiet… Dotarcie do źródła problemu. Jej pasją jest wzmacnianie pozycji kobiet dzięki informacjom i rozwiązaniom związanym z wypadaniem włosów u kobiet


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły o wypadaniu włosów

Prawda o wypadaniu włosów
Wypadanie włosów jest normalne każdego dnia, a prawda jest taka, że ​​każdego dnia tracimy od 100 do 125 włosów. Jednak niektórzy ludzie doświadczają większej utraty włosów niż zwykle. Zajmij się alternatywnymi pomysłami zdrowotnymi, które mogą pomóc w naturalny sposób.


©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

#Aromaterapia #wypadanie #włosów #kobiet

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *