Anaboliczna ewolucja współczesnej kulturystykiAutor: Mario Strong

Dzisiaj narkotyki w niektórych sportach zawodowych stały się głównym nurtem. Hipokryzja Major League Baseball służy jako wezwanie do przebudzenia dla kultury amerykańskiej, która oddaje się beztroskiemu życiu, ryzykując swoje zdrowie poprzez złe odżywianie, napoje alkoholowe, papierosy itp. Zanim będziemy mogli mieć nadzieję, że kulturystyka powróci do swoich korzeni w kulturze fizycznej , najpierw będziemy świadkami „nowego stylu życia” w całym naszym społeczeństwie.

Od zarania kultury fizycznej współczesny człowiek poszukiwał nieuchwytnej „Fontanny Młodości”. Obietnica promiennego zdrowia, trwałej siły i herkulesowej budowy ciała przyciągnęła miliony do tego dążenia do fizycznej doskonałości.

Przez pierwsze dziesięciolecia kulturystyki przodkowie kultury fizycznej ustanowili podstawowe wytyczne dla entuzjastów mięśni. Naturalna żywność, trening oporowy, dużo odpoczynku i pozytywne nastawienie do życia były głównymi składnikami osiągnięcia swoich celów. Zapotrzebowanie na wiedzę „jak” dotrzeć do gwiazd spowodowałoby sprzedaż wysyłkową milionów broszur, podczas gdy stojaki i półki z czasopismami były nieustannie uzupełniane najnowszymi „tajemnicami budowy mięśni”. Tony stali i sprzętu do ćwiczeń trafiłyby do domów tysięcy Amerykanów w całym kraju. W lokalnych dzielnicach i miasteczkach powstawały kluby fitness i żelazne siłownie, podczas gdy odbywały się zawody fizyczne, aby wyłonić najlepszego w kraju. Silne korzenie kultury fizycznej zakorzeniły się w naszym społeczeństwie, a potężny dąb kulturystyki miał wkrótce rozgałęzić się w każdym mieście w Ameryce.

Nowy „sposób życia” stał się dla wielu rzeczywistością, gdy ruch „pięknego ciała” wszedł na wysokie obroty. Przez dziesięciolecia droga do muskulatury dotrzymywała obietnicy, ale w połowie lat 60. to, co wydawało się czyste i naturalne, skręciło w złą stronę, stając w ślepym zaułku. Wprowadzenie sterydów anabolicznych do kulturystyki zapoczątkowałoby nową erę wielkich i równie silnych muskularnych sylwetek, które przyciągnęłyby miliony młodych mężczyzn pragnących osiągnąć te same naturalnie nieosiągalne cele.

Wraz z rozwojem tego sportu, ciała stawały się coraz większe i bardziej unaczynione, ponieważ kulturyści eksperymentowali z „układaniem” najnowszych farmaceutyków wzmacniających mięśnie. Sprzedaż czasopism i biletów osiągnęła szczyt, a zawody kulturystyczne były regularnie oglądane w telewizji sieciowej. Popularność tego sportu gwałtownie wzrosła. Wtedy to, czego można było w większości uniknąć, nie promując i nie nagradzając osób, których budowa ciała została zmieniona chemicznie, stało się rzeczywistością, gdy powszechne stosowanie narkotyków w sporcie stało się istotne.

Słowa takie jak sterydy, jazda na rowerze i hormony wzrostu stały się powszechne w naszych siłowniach, a wyciskanie soku nie oznaczało już cieszenia się ulubionym napojem zdrowotnym. Doniesienia kulturystów o dializach i dolegliwościach sercowych stały się częstym zjawiskiem, podczas gdy ewentualna śmierć kilku zawodowych zawodowców mocno uderzyła w dom. To, co było ciemną chmurą w sporcie o tak wielkim potencjale, zmieniło się w burzę, która rzuciła swój ogromny cień na kulturę, która kiedyś błyszczała.

Organizacje zajmujące się kulturą naturalną i zdrowym stylem życia miały wkrótce odpowiedzieć na wezwanie do powrotu do ideałów wyznawanych przez przodków kultury fizycznej. Promotorzy kulturystyki w całym kraju stworzyli naturalne zawody kulturystyczne, aby sportowcy mogli rywalizować na równych zasadach bez ryzyka zrujnowania sobie zdrowia. Publikacje przedstawiające naturalnych kulturystów zaczęły szerzyć ewangelię zdrowego trybu życia poprzez właściwe odżywianie i ćwiczenia. Telewizyjne media opracowały nowe programy kulturystyki i fitnessu, aby zainspirować przyszłe pokolenia naturalnych żelaznych pompatorów. Wraz z nadejściem ery cyberprzestrzeni Internet stał się źródłem koncepcji i opinii dla kulturystów, którzy mogli się uczyć i wyrażać swoje poglądy z innymi artystami zajmującymi się sylwetką na całym świecie. Nadchodzi nowe tysiąclecie, a ludzie oddani kulturze fizycznej zaczynają dominować, gdy promienny promień światła z pochodni naturalnego życia zaczyna świecić przez burzę.


Biografia autora
Mario Strong jest autorem publikacji, trenerem, promotorem pokazów, sędzią narodowym, zawodnikiem, właścicielem siłowni i uznanym autorytetem w dziedzinie kulturystyki z ponad 40-letnim doświadczeniem jako orędownik naturalnej kulturystyki.
Więcej informacji na temat naturalnego budowania mięśni i złotej ery kulturystyki można znaleźć na stronie http://www.mariostrong.com


Źródło artykułu: http://www.ArticleGeek.com — bezpłatna zawartość witryny


Powiązane artykuły fitness©2006 ArticleGeek.com: Bezpłatna zawartość witryny — wszelkie prawa zastrzeżone

FacebookTwitterPinterestRedditWhatsAppLinkedInShare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *